ביבנה רשומים כיום 969 חברי 'ליכוד' בעלי זכות הצבעה, ואלפים רבים נוספים מוכרים וידועים כתומכי המפלגה וכאוהדי הצד הימני של המפה הפוליטית.

נכון לשעה 14:30 עמד אחוז ההצבעה הארצי על שיעור נמוך למדי: 15.18% מקרב 116,048 מתפקדי המפלגה.

קובי יוסוב, מראשי ההתארגנות החדשה במפלגה אשר חבריה מבקשים לכבוש את הנהגתה בעיר ולהחזיר, לדבריהם, "עטרה ליושנה" ולהשיב ל'ליכוד' את כוחו האלקטוראלי המשמעותי כפי שהיה ביבנה משך שנים ארוכות, קרא לפני דקות ספורות למתפקדי המפלגה בעלי זכות ההצבעה לא לוותר על מימוש זכותם וחובתם הרעיונית:

"אני מבקש מכולם להתלבש חם, להגיע לקלפי ברחוב בוכריס ולהצביע עבור ראש ממשלתנו היקר בנימין נתניהו! זה היום להתאחד ולהכריע את הפריימריז, כדי להוביל לממשלת ימין בראשות נתניהו".

השבוע פורסם כי מזה מספר חודשים שוררת בסניף היבנאי של מפלגת השלטון תרעומת והתמרמרות בשל מה שחברי קבוצת ההנהגה החדשה מכנים "אוזלת יד", "ניהול לקוי", "היעדר כריזמה" ו"חֶסֶר גדול בפעילות לתמיכה בהנהגת המפלגה וביושב הראש בנימין נתניהו, ראש הממשלה".                                                                                   

בראשית השבוע עלו מנהיגי ההתארגנות החדשה לפגישה עם נתניהו, ותיארו בפניו את ההיערכות החדשה ואת היקף התמיכה בו בעיר. לאחר הפגישה אמר יוסוב: "אני מבקש להחזיר את סניף 'הליכוד' ביבנה לכל תומכי ומתפקדי הליכוד בעיר".

יוסוב הוסיף ועדכן כי בפגישה סוכם עם נתניהו כי לאחר הפריימריז ישתתף בכנס תמיכה ענק בעיר, שיאורגן על-ידי קבוצת ההנהגה החדשה.

עו"ד מאיר דהן, יו"ר סניף 'הליכוד' ביבנה, דיווח כי עד השעה 16:30 שיעור ההצבעה בעיר עומד על  כעשרים וחמישה אחוזים. הנהגת הסניף התייצבה כאחד ומאז שעות הבוקר נמצאת באתר ההצבעה ברחוב שבזי ביבנה, ב"בליץ" והמרצת המתפקדים להגיע ולהצביע למען בנימין נתניהו.

דהן ציין כי ראש הממשלה נתניהו הפתיע את חברי הסניף והתקשר אליו בעצמו בבקשה לשדל את המצביעים להגיע. הוא הוסיף: "אני קורא לכולם להגיע ולהצביע לנתניהו, על-אף מזג האוויר הקשה", וציין כי לפי הערכות יתגבר קצב ההצבעה בשעות הקרובות, במהלך הערב ועד לסגירת הקלפיות.

בתמונה: עו"ד מאיר דהן, עו"ד אלי שומרון-שטריט, סוזן מדר, רות חירות-איטח, משה איטח

בתמונה: עו"ד מאיר דהן עו"ד אלי שומרון שטריט, סוזן מדר, רות חירות איטח, משה איטח