למשרדה של עוה"ד רעות שדה הגיע לקוח בשנות הארבעים לחייו וגולל את סיפורו בפניה:

הלקוח, נשוי עם שלושה ילדים, היה בעלים של חנות לחומרי בנין. ללקוח  מאז ומתמיד היה חשוב לפרנס את משפחתו בכבוד. אשתו עבדה כסייעת בגן הילדים והרוויחה משכורת מינימום. הלקוח היה תמים וחסר ניסיון בעבודה מול ספקים או בהתנהלות שוטפת מול רשויות המדינה כעצמאי. הלקוח לא שכר שירותים של רואה חשבון או יועץ מס כלשהו, והתנהל לגמרי בגפו אל מול הגופים השונים והספקים.

תחילה העסק הצליח והלקוח פרנס את משפחתו בהצלחה יתרה. אולם לימים, חוסר הניסיון העסקי של הלקוח בא בעוכריו, ומאחר שלא היה איש מקצוע מטעמו שיטפל בהתנהלות השוטפת מול הספקים ורשויות המדינה, הוא החל לצבור חובות גדולים לספקים שונים כמו גם למס הכנסה למע"מ ולמוסד לביטוח לאומי. אנשי המקצוע שבא איתם במגע ניצלו את תמימותו וחוסר ניסיונו והביאו את העסק לקריסה טוטאלית.

הלקוח, בתמימותו, כלל לא הבין את גודל החובות שיצר. זאת עד שלפתע החל לקבל לראשונה בחייו, מכתבים לביתו אודות עיקולים שהוטלו על חשבונות הבנק של העסק והחשבונות שלו, והודעות על פתיחת תיקים בלשכת ההוצאה לפועל.

מצב הביש הוביל למחלוקות בלתי ניתנות לגישור בינו לבין אשתו, אשר הובילו בסופו של יום לגירושים בהליך כואב וארוך. החייב נאלץ לעזוב את ביתו ולעבור להתגורר בדירה שכורה קטנה ובה בקושי מקום לשכן את ילדיו.

בייאושו כי רב, החל הלקוח לקחת הלוואות ממספר בנקים שונים בכדי לנסות ולכסות חלק מהחובות שיצר. אולם מאחר שהעסק קרס כלכלית, הלקוח נכנס לבור עמוק יותר, וגם בכיסוי הלוואות אלה לא הצליח לעמוד. מצבו המתדרדר של הלקוח לא עניין את הנושים, ואלה המשיכו להתדפק על דלתו, האחד אחרי השני.

בשלב זה הבין הלקוח כי מצבו מתדרדר מדחי אל דחי, ולאחר שחובותיו הצטברו והגיעו לסכום של 1,000,050 ₪, הבין כי אין ביכולתו להתנהל מול נושיו בגפו ופנה לקבלת סיוע מעוה"ד רעות שדה.

עוה"ד רעות שדה הקשיבה לסיפורו של הלקוח בקשב רב והסבירה לו, כי בכדי להשיב את חייו למסלול תקין שיאפשר לו להתחיל מחדש, האפשרות הטובה ביותר העומדת לרשותו היא פניה להליך פשיטת רגל. עוה"ד שדה הסבירה ללקוח כי הליך זה מאפשר לאדם לנהל את ענייניו ולהתנהל בצורה שקטה. כאשר ניתן צו הכינוס הוא למעשה מגן על  החייב מפני עיקולים, הגבלות והליכים שונים אשר מטרידים את מנוחתו ואת מנוחת משפחתו. הציפייה היא כי כאשר אדם נכנס להליך של פשיטת רגל, התא המשפחתי כולו יתכנס על מנת לסייע לו בהצלחת ההליך וכי המשפחה כולה תנהג בצניעות ובהוצאות סבירות.

עוה"ד רעות שדה נטלה את הייצוג בתיק ומיד החלה באיסוף המסמכים והאסמכתאות הנדרשות. עוה"ד שדה פעלה בכדי לפתוח תיק לפשיטת רגל והגישה בקשה למתן צו כינוס בעניינו של הלקוח.

בחודשים הראשונים, הלקוח נדרש למלא את חובותיו בסיועה של עוה"ד שדה, ובתוך כך, לשאת בתשלומים חודשיים קבועים ולהגיש חודש בחודשו דו"חות בגיבוי אסמכתאות.

תוך מספר חודשים של התדיינויות, ולאחר שהלקוח התנהל לכל אורך הדרך בתום לב, התקבלה החלטה על תכנית פירעון מיוחדת עבורו. עוה"ד שדה התעקשה על הפחתת הסכום המקורי הגבוה בו חויב הלקוח, והוא נדרש לשלם 90,000 ₪ בלבד(!) ב-36 תשלומים חודשיים ע"ס 2,500 ₪ כל אחד. עיקולים שהוטלו על חשבון הבנק שלו בוטלו ולראשונה החל הלקוח לנשום לרווחה.

עוה"ד רעות שדה: "שמחתי לעזור ללקוח משרדי שנקלע למשבר כלכלי עצום ולהחזיר את חייו למסלול נורמטיבי ותקין שיאפשר לו לפתוח דף חדש. הליך פשיטת רגל נועד לסייע לאנשים שנקלעו למשברים כלכליים קשים. עם זאת, הליך זהה טומן בחובו קשיים המצריכים התנהלות נכונה, התמדה בדיווחים השוטפים, הכנה נכונה לדיונים והתנהלות מול גורמים רבים עד לרגע המיוחל בו בית המשפט המחוזי נותן הפטר לכלל החובות. באם הנך מצוי בסיטואציה דומה, מומלץ להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בכדי שזה יוכל לייעץ לך וללוות אותך לאורך ההליך".