מדי חורף אנו נתקלים בהצפות במוקדים שונים בעיר, כאשר בצומת הסנהדרין ושדקות ירושלים ביציאה מהעיר ובכיכר לב יבנה, ישנן ההצפות הקשות ביותר, שם המים מגיעים גם לגובה של מטר ומונעים מכלי רכב לעבור. קצת תמוה מדוע לא מוצאת עיריית יבנה פתרון למחדל זה שחוזר על עצמו מדי שנה.

בשבוע שעבר זה קרה שוב, והפעם נאלצה לשלם את המחיר נ', תושבת העיר, אישה מבוגרת ונכה, שרכבה שקע בהצפה סמוך ללב יבנה והושבת כליל. בשל נכותה, הרכב הוא כלי התחבורה היחיד ומשמש לה לרגליים, וכעת היא אובדת עצות.

"ביום רביעי חניתי בחניון של לב יבנה והלכתי לעשות כמה סידורים", מתארת נ' את אשר אירע. "אחרי זמן קצר, למשך 7 דקות נפתחו ארובות השמיים ופתאום הכל היה מוצף. המים הגיעו עד ההגה ולא האמנתי שבשנת 2018 זה יכול לקרות. בחוצפתם של העירייה במקום להביא משאית שתשאב את המים הביאו טרקטור שיפנה את המים אבל גם הוא שקע. זה רק כי רוצים לחסוך כסף?".

נ', היא אישה מבוגרת ונכה, שלאחרונה גם חלתה בסרטן ועוברת טיפולים כימותרפיים. הדבר האחרון שהיה חסר לה זה גם להתמודד עם אובדן רכבה. "אני נכה והלכה לי המכונית. לא לפני הרבה זמן החלפתי מנוע וגלגלים, לפני שבועיים החלפתי מצבר", היא אומרת בכאב. "אני לא אישה בריאה, אני אישה נכה ואלו הרגליים שלי! גם את זה אני צריכה להפסיד בגלל העירייה? העיקר לקחת ממני אלפי שקלים במיסים ואף אחד לא רוצה לעזור לי".

"איפה כל הניקוז?"

מכיוון שלא מדובר בתאונת דרכים, אין לה את מי לתבוע והדרך לקבל כסף מהביטוח הרבה יותר ארוכה ומסורבלת. "עכשיו אני צריכה לרוץ בין כל הגופים והמוסדות, לחכות לשמאי ולחכות לביטוח. אני לא יודעת כמה זמן זה ייקח. אין לי מה לעשות, אפילו שאני ארצה לתבוע את העירייה אין לי כח. עכשיו סיימתי סידרה של טיפולי כימותרפיה ואין לי כח לדברים האלה".

נ' זועמת על עיריית יבנה, שלא ידעה להיערך מבעוד מועד לגשמים. "איפה כל המהנדסים איפה? העיקר לעשות כיכרות ולקשט אותם אבל איפה הניקוז? הם לא יודעים שכל המים זורמים מהמגדל והכל מגיע ללב יבנה? כל שנה אותו דבר אמרו לי. אם הייתי יודעת ככה לא הייתי בכלל יוצאת מהבית".

מעיריית יבנה לא התקבלה תגובה לדברים.