טקס פרישה משלום פרץ

עיריית יבנה נפרדה ביום רביעי השבוע מיו"ר ועד העובדים שלום פרץ אשר פרש לגמלאות לאחר 48 שנים בעירייה, מתוכם כ-35 שנים כיו"ר הוועד. בערב מרגש במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי, סגני ראש העיר, מנהלי העירייה בעבר ובהווה, נציגי ההסתדרות ובני המשפחה הודה פרץ לחבריו ואמר: ''עיריית יבנה היא ביתי ולנצח תישאר בליבי". 

 

שלום פרץ החל עבודתו בעיריית יבנה בשנת 1964 עד 2012. בתקופה זו  זכה לעבוד מול 7 ראשי ערים.  באירוע מרגש שנערך לכבודו באולם מתנ"ס גרמנוב נפרדה העירייה מהאיש אשר שימש במשך למעלה משלושה עשורים כיו"ר הוועד. במהלך הערב הוקרן סרטון קצר המתעד את פועלו של פרץ וראש העיר, צבי גוב-ארי העניק לו אלבום תמונות מיוחד הסוקר את כל שנות פעילותו בעירייה ומכשיר טאבלט מתנת מנהלי העירייה. לאחר דברי הברכה נערכה הופעתו של הזמר יובל דור בשירי ארץ-ישראל.

ראש העיר צבי גוב-ארי פתח את הערב וסיפר על היכרותו עם פרץ: "המפגש הראשון עם שלום פרץ היה לפני כ-13 שנים כאשר העיר יבנה הייתה במצב הקשה ביותר- דומה המצב לאונייה שעלתה על שרטון והיה צורך להוריד משקל מהאונייה וגם ליצור רוח במפרשיה שתאפשר להעלות את מפלס המים על מנת להתחיל לשוט. היום אונייה זו שטה עם רוח גבית, הרבה מאד בזכות אותם צעדים שננקטו באותה תקופה. לאורך כל הדרך מצאתי בשלום גם שותף וגם ידיד- אדם שלצד השאיפה להישגים לטובת העובדים ידע גם מהם הגבולות אשר חצייתם עלולה לגרום פגיעה הן בעובדים והן ברשות. בצורה מאד מבוקרת רשם שלום הישגים משמעותיים מתוך אחריות שהמערכת תמשיך לעבוד בצורה יעילה ויציבה". גוב-ארי פנה לשלום ואמר כי "35 שנים באותו התפקיד מהוות תקופה משמעותית לאדם. אתה משאיר כאן שורשים עמוקים ואאחל כי תמשיך לפרוח ולהצליח בתפקידיך הציבוריים. זכור תמיד כי כאן נמצאים האנשים שאוהבים אותך ותמיד נרצה לראותך אצלנו".      

שלום פרץ הנרגש הודה לראש העיר על ארגון הערב המרגש וסיפר על קורותיו בעירייה מיום עבודתו הראשון, על העליות והמורדות ועל פעילותו לצידם של לא פחות מ-7 ראשי העיר עימם זכה לעבוד. פרץ הודה לבני משפחתו ולרעייתו יהודית על תמיכתם הרבה. "זכיתי לעבוד בעיריית יבנה ולהטביע את חותמי על מאות עובדים ומשפחות בעיר. בשנים הללו הצלחנו לקדם ולהעניק הכשרה מקצועית לעובדים בכל התחומים, לאפשר לעירייה לספק שירות יעיל ומקצועי לתושבים. זכיתי לעבוד עם שבעה ראשי ערים וזכיתי לשיתוף פעולה מלא. אני רוצה להודות מכל הלב לצבי גוב-ארי. יבנה זכתה בראש עיר שהפך אותה לאחת הערים המובילות והיוקרתיות ביותר. אמשיך ללוות את העירייה לאורך כל הדרך ותודתי לכולכם על הערב המרגש והכבוד הרב שהענקתם לי".