אייזנברג וגוב ארי בישיבת הערכת מצב (עמרם כהן)

אלוף פיקוד העורף, איל איזנברג, ביקר במכלולי החירום בעירייה, שמע סקירה ממנהלי התחומים השונים- הנדסה ותשתיות, מים, פס''ח, חינוך, מינהלה, רווחה והסברה- והתרשם מרמת המוכנות הגבוהה של הצוותים. בהמשך סקר את ההתפתחויות באיזור עד כה ואת השיקולים העומדים בפני צה"ל והממשלה להמשך המערכה בדרום.

 

האלוף איזנברג: "ביבנה יש הנהגה מובילת דרך ותושבי העיר נמצאים בידיים טובות ואמונות. לתושבים יש אמון מלא בהנהגה המקומית כיוון שהם יודעים שיש על מי לסמוך. עוצמתו של צה"ל מושתתת, בין היתר, הן מכיפת ברזל והן על משמעת ברזל של העורף ואיתנותו. אני חייב לומר שהחמאס הופתע מעוצמתה של החברה הישראלית ויכולתנו להתלכד ולעמוד באתגרים. כל אלה מאפשרים להנהגת המדינה לנהל את המערכה בתבונה ולקבל החלטות שקולות". האלוף הוסיף כי הוא מכיר היטב את העיר יבנה וכי "ראש העיר מקבל החלטות אחראיות, כאשר העיר מנהלת חיי שיגרה תחת המגבלות. החוזק של תושבי יבנה הוא המשך תפקוד, חיזוק הלוחמים בחזית והקפדה על ההנחיות בעת הישמע אזעקה", סיכם האלוף.

 

 

ראש העיר, צבי גוב-ארי סקר את היערכותה של העירייה ושיבח את תושבי העיר על היותם עירניים וקשובים להנחיות הנובעות מהמצב הביטחוני. "לא ניתן להתעלם מהתחושה המעודדת כי הנהגת המדינה, והעומד בראשה, מנהלים את המערכה בצורה שקולה", אמר ראש העיר והוסיף כי ''התוצאה היא הפגנת לכידות מרשימה של אזרחי ישראל המאמינים בצבאם ובממשלתם. כראש עיר אני חש את עוצמתם של התושבים ואת הרוח הגבית המוענקת לצה"ל ולממשלה להמשיך ולפעול, ללא מגבלת זמן, להסרת האיום והשגת תוצאה חד-משמעית".