מתקרבים לאירופה. כביש 6, הכביש הארוך בישראל יהיה מעכשיו גם הכביש שבו המהירות המותרת תהיה הגבוהה ביותר. עד כה, המהירות המותרת בכביש הייתה 110 קמ"ש, אך מהיום, המהירות המותרת עולה ועומדת על 120 קמ"ש, האכיפה תחל מ-130 קמ"ש.

-

בשלב הראשון, מהירות הנסיעה בכביש 6 תעלה ל-120 קמ"ש בקטע שבין מחלף עירון שבצפון ועד למנהרות חדיד שבדרום. משרד התחבורה פועל בימים אלו להעלאת מהירות הנסיעה גם בקטע הדרומי יותר של הכביש, ממחלף שורק ועד מחלף מאחז.

-

שר התחבורה ישראל כץ ציין כי "העלאת המהירות בכבישים המהירים והבין-עירוניים מבוצעת במסגרת אימוץ הנחיות חדשות לקביעת מהירויות הנסיעה בישראל שגובשו על ידי צוות מקצועי של מהנדסי תנועה ובטיחות. במסגרת זאת, הותאמה מהירות הנסיעה בכל כביש, בהתאם לתנאי הדרך".

-

מנתונים של משרד התחבורה עולה, כי שינוי המהירות המותרת בשנת 2011, שעלה מ-100 קמ"ש ל-110 קמ"ש לא גרם לעלייה בתאונות הדרכים ובמקומות מסוימים אף נרשמה ירידה במספר התאונות לאחר העלאת המהירות המותרת.

-

כביש 6 עבר בחודשים האחרונים שיפורי בטיחות רבים וביניהם, הצבת מעקות בשולי הכביש, פסי הרעדה בסטייה מנתיב הנסיעה, חיבור מעקות לגשרים ומחזירי אור- עובדה שמציבה את הכביש הארוך בסטנרטים הגבוהים ביותר ומאפשרת מהירות נסיעה גבוהה מזו שהייתה מותרת עד היום.