לפני מספר שבועות עלתה העונה השביעית של האח הגדול, אחת הדיירות המרתקות בתכנית היא פלורי אלקסלסי מבית שאן. מה שרבים לא יודעים זה שפלורי הייתה על סף מוות בגיל שנה ומי שהצילה את חייה הייתה תושבת יבנה, מירי כהן שמספרת לנו על המקרה הקשה.

"בשנת 1978 הגעתי לבית שאן בזמן שהייתי נשואה לאיש קבע מקומי. גרנו בקומה הרביעית ובקומה השלישית היו גרים משפחת אלקסלסי, סוזן ובבר שהיה ידוע באהדתו הגדולה לקבוצת הכדורגל המקומית, הפועל בית שאן.

לזוג הנחמד נולדה ילדה בשם פלורי, היא הייתה יפה מאוד, אני כנשואה טרייה ללא ילדים הרגשתי חיבור למשפחה החמה וכמובן לילדה שהייתה אהובה על ידי כל תושבי השכונה. אני זוכרת שהיא הייתה מחפשת אותי וקוראת לי מחדר המדרגות על שהייתי יוצאת לשחק איתה.

יום אחד שמעתי צרחות שנצרבו בזכרוני, אמה של פלורי, סוזן, יצאה לחדר המדרגות וקראה לי, 'הילדה נחנקה' היא צרחה. נכנסתי במהירות לבית שלהם וראיתי את פלורי, תינוקת שצבעה השתנה לכחול-סגול, הבנתי שהיא אכלה משהו שגרם לה לחנק.

טפחתי לה על הגב וזה לא עזר, באותם ימים הייתי קצינה ובמסגרת הקורס עברנו הכשרה לעזרה ראשונה וטיפול במצבים שכאלה. ביצעתי בתינוקת היימליך ולאחר מספר רגעים של חרדה היא פלטה חתיכת במבה שהייתה תקועה בגרונה, הצבע הטבעי שלה חזר לאחר מספר רגעים וכולם נרגעו, אלו היו רגעים מאוד מלחיצים.

מאז אני דואגת להסביר לאנשים כמה חשוב לחתוך לתינוקות את האוכל, הנכדים שלי והילדים שלי עוברים אצלי ביקורות קשות כי המקרה הקשוב נשאר בזכרוני וישאר איתי לעד. אני מאוד שמחה לראות איך התינוקת הקטנה, פלורי, גדלה להיות אישה יפה ומצליחה ואני מאחלת לה ולבני משפחתה המדהימים המון בהצלחה".

"בשנת 1977 הגעתי לבית שאן בזמן שהייתי נשואה לאיש קבע מקומי. גרתי בקומה רביעית ובקומה השלישית התגוררו סוזן ובבר אלקסלסי הידוע כ'בבר האוהד מספר 1 של הפועל בית שאן'. לזוג הנחמד נולדה ילדה בשם פלורי, ילדה יפהפייה ואני כנשואה טרייה ללא ילדים הרגשתי שהייתה חלק בלתי נפרד ממני, ממש משפחה קרובה. היא תמיד הייתה מחפשת אותי וקוראת לי 'מירי מירי'."

sharebutton.org