בפגישה בעירייה השתתפו ראש העיר, צבי גוב-ארי, מפקד המחוז, אל"מ רמטין סבטי, מנכ"ל העירייה, דוד שטרית, מפקד היקל"ר, סא"ל (מיל.) עוזי ערן, קב"ט העירייה, ציון דוד, מנהלי המכלולים ובעלי התקפידים בחירום.

 

ראש העיר סקר בפני מפקד הפיקוד את נתוני העיר והאוכלוסיה, קצב גידול מספר התושבים ומוכנותה של העירייה למצבי חירום. בשנים האחרונות שיפרה העירייה את מוכנותה באמצעות תירגול שוטף של כלל מערכותיה ובעלי התפקידים, הוקמה יחידת חילוץ והצלה המורכבת מעשרות מתנדבים, נרשם שיפור באחזקת המקלטים העירונים, פריסת מצלמות אבטחה ברחבי העיר, עיבוי מערך הצופרים, תיגבור מערך הפצת ההודעות לתושבים ועוד.

 

בסיור במרכז השליטה העירוני (106) ניתנה לאלוף סקירה על מערך מצלמות האבטחה שהקימה העירייה והשימוש בה בעיתות חירום.  

 

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר בדיון כי העירייה פועלת לוודא את המשך תפקודם של המערכות העירוניות ומתן השירות לאזרח. "חובתנו להערך לכל התפתחות מול האתגרים הרבים העומדים לפתחנו. רמת המוכנות הגבוהה ושיתוף הפעולה של התושבים יבטיחו עמידה איתנה בכל אתגר ויאפשרו המשך קיום שגרת חיים עד כמה שניתן, גם בעיתות חירום".   

 

בדבריו הביע האלוף סטריק את הערכתו להנהלת העיר ולעומד בראשה וציין את התרשמותו ממידת מוכנותה של העיר. ״אני יוצא מהביקור בעיריית יבנה כשאני מתרשם מההבנה הרחבה בתחום ההכנות לחירום. הרשות היא לבנת היסוד למתן תחושת הביטחון לתושביה והמפתח להתנהלות נכונה בשעת חירום היא בהכנות לחירום. ניכר כי עיריית יבנה מממשת את האחריות שלה בתחום זה ופיקוד העורף יסייע ויתמוך בכל מה שיידרש על מנת שתהיו מוכנים לחירום״, אמר האלוף.

 

בתום המפגש העניק מפקד פיקוד העורף לראש העיר תעודת הוקרה מיוחדת על זכייה בחמישה כוכבים בתחרות מיגון ומיקלוט במרחב האזרחי לשנת 2015.