במגמת אוטוטרוניקה בבית הספר "עתיד" פלמחים התחדשו השנה בתוספת מפתיעה ומשמחת: שלוש תלמידות שהצטרפו לראשונה למגמה בכיתה י', ומוכיחות שהן אוחזות בכישורים זהים לאלה של הבנים במגמה. אודיה בוסי בת ה-15 וחצי הייתה החלוצה שביקשה להצטרף למגמה וסללה את הדרך לשתי חברותיה לספסל הלימודים - סבטלנה פוצ'ריצקו ומאי לוי. "באתי בגלל האופנועים, אני מאוד אוהבת אופנועים, מסתובבת עם הרבה אנשים שמתעסקים בהם ומבחינתי זו הפינה השקטה שלי בעולם", מספרת בוסי. "חיפשתי במשך הרבה זמן בית ספר שתהיה בו מגמת אוטוטרוניקה וכשמצאתי את עתיד פלמחים מאוד שמחתי ומיד נרשמתי".

לא נופלות בביצועים

עמיר דרור, סגן אלוף במיל' שהשתחרר מצה"ל לפני ארבע שנים ובחר להגיע לחינוך הלא פורמלי, כיום מחנך כיתה וסגן מנהלת בית הספר, מסביר שלמרות החשש הראשוני, התלמידות השתלבו היטב במגמה, לשמחת כולם: "הן היו ממש נחושות להיכנס לכיתה והן אמרו שזו הדרך שבה הן בוחרות", הוא מספר..

"מבחינתי, אין דבר שגבר יכול לעשות, שאישה לא יכולה לעשות", מסכמת בוסי. "באתי להוכיח בדיוק את זה – יש סטיגמה שבחורות לא יודעות להטעין מצבר, להחליף גלגל. אני לומדת את כל זה עכשיו. כשסיפרתי על זה לאמא שלי, היא חשבה שזה קצת מוזר, אבל נתנה לי את ברכתה ואני בטוחה שאעסוק בזה גם בעתיד. מכאן אני ממשיכה לכיתות י"ג י"ד לתעודת הנדסאית ".