לאחר שלושה ימי מעצר, שיחרר היום בית משפט השלום בפ"ת למעצר בית בן 5 ימים את הנער בן ה-16 שנעצר בחשד למעורבות בארוע החמור שהתרחש בביה"ס ביאליק לטבע ביבנה, במהלכו נרצחו מספר בעלי חיים מהחצר הזואולוגית במקום. על פי החשדות יוחסו לנער עבירות חמורות של המתת בעלי חיים, התעללות בבעלי חיים, פריצה, החזקת סכין והיזק לרכוש.

כפי שפורסם לראשונה ובלעדית באתר יבנה-נט, התקיימו בחצר הזואולוגית של בית הספר שני ארועים בהפרש של כשבוע אחד מהשני. בארוע הראשון שהתקיים במהלך חופשת חג הסוכות, תועדו שני נערים כשהם מסתננים לחצר ומכים את בעלי החיים. הארוע השני כבר היה חמור בהרבה, שם לא הסתפקו ב'הצקה' לחיות אלא בהריגתן באמצעות סכין חדה.

לדברי עו"ד ירון פורר, המייצג את שני החשודים, הם מכחישים כל קשר לארוע השני וטוענים כי כלל לא חלק היו ממנו. הנער שנעצר, הודה במעורבות בארוע הראשון, בו תועד כשהוא משליך קופסת קרטון אל עבר אחד הכלובים ואילו הנער השני רק נחקר במשך מספר שעות וכלל לא הגיע לפני שופט בבקשה להאריך את מעצרו.

עוד מוסיף עו"ד פורר ואומר כי בידי המטרה אין כל ראיות לגבי הארוע השני, החמור ואילו הם ניסו לקשר בין שני הארועים, אך אין כל הוכחה לכך והדבר לא צלח בידם. יש לציין כי צילומי האבטחה שבידי המשטרה הם מהארוע הראשון בלבד, ואילו מהארוע השני אין כל תיעוד. מדברים אלו ניתן להסיק כי ברגעים אלו אין למשטרה חשודים בביצוע המעשה החמור.

סנ"צ עמי בן דוד, דובר מחוז מרכז מסר בתגובה כי החשוד אכן שוחרר למעצר בית בן 5 ימים והחקירה בעניין נמשכת.