טלי בנדו לאופר

 הנוער של היום קבור בטכנלוגיה, לא פותח ספר, לא מכבד אף אחד, מתחצף. "הנוער של היום", משפט שרובנו נוהגים להשתמש בו כשבן נוער מתנהג שלא כשורה. אבל לעיתים ישנם סיפורים שמחזירים לנו את האמון כי יש במי לשים את מבטחנו, כך גם הסיפור הבא.

 

"ביום ראשון חזרתי הביתה בקו 48, היה מאוד גשום. ירדתי בתחנה בז'בוטינסקי מול היכל התרבות, הייתי מסורבלת עם המעיל והמטריה וככל הנראה לא שמתי לב ונפל לי הארנק", סיפרה השבוע מור איטח (21) סטודנטית לקלינאות תקשורת, "הגעתי הביתה ורק בבוקר כשהייתי כבר בלחץ להגיע ללימודים הבנתי שהארנק אבד לי".

מה הוא הכיל?

"היה בו כ-250 שקלים, שני כרטיסי אשראי, כרטיס סטודנט, רישיון נהיגה, רב קו, כרטיס קופ"ח – בקיצור, כל הדברים המשמעותיים שלי".

 

איטח הייתה בטוחה שהאבדה תמצא על ידי חברת האוטובוסים ומיד התקשרה אליהם, אך מהר מאוד הבינה שלא כך הדבר. "הם אמרו שהנהג לא מצא דבר, ושאם ימצאו יחזרו אלי, הבנתי שהארנק שלי באמת הלך".

"ביום שלישי בערב התקשרו אלינו הביתה אמי ענתה, ואז היא באה אלי במהירות ואמרה שמצאו את הארנק. מישהו אמר לי שאחיו הקטן מצא את הארנק והוא רוצה להחזיר לי, הוא ביקש סימן מזהה, את מס' הת"ז. לאחר שאישרתי, הבחור שמצא, אלמוג מרציאנו, בן 18 תלמיד כיתה י"ב באורמת, הגיע עד הבית שלי כדי להשיב אותו".

"הוא נכנס ובירך אותנו", אמרה איטח וההתרגשות ניכרת בקולה, "אמר שמגיע לנו שזה חזר כי אנחנו אנשים טובים, הוא נורא רגיש אותי ואת כולנו, הוא בחור נעים. אני רוצה להודות לו ממני ומכל בני משפחתי, כל הכבוד לו על המצווה הענקית שעשה. יש לו לב זהב וכיף שיש אנשים כאלו ביבנה ובכלל בעולם, אנשים ישרים וטובים, זה היה לי כ"כ קריטי והוא שימח אותי מאוד".

 

"היה לי חשוב להחזיר את הארנק ושהיא תיהיה מבסוטית, כי אדם אחר אולי לא היה מחזיר, המחשבה הראשונה הייתה להחזיר", אמר השבוע אלמוג מרציאנו, המחזיר הישר. "ביום ראשון עברתי ליד היכל התרבות וראיתי את הארנק מונח ליד תחנת האוטובוס. הרמתי אותו ורציתי לבדוק פרטים איך להגיע אליה. היו לה המון כרטיסים אבל בראשון היה את כתובת הבית. מצאתי בדפי זהב את הטלפון, אפילו הלכתי אליהם הביתה והם לא היו, אבל יומיים אחר כך הצלחתי לתפוס אותה".

הרבה לא היו מחזירים

 "נכון אבל ככה חינכו אותי בבית, לא חסר לנו כלום ושמחתי להשיב את האבדה. אני מאמין שזה לא סתם הגיע אלי, אלו אנשים טובים ומגיע להם".