.

כידוע ביבנה פועלים עסקים קטנים רבים, העסקים הקטנים הם הלב הפועם של הכלכלה העירונית והמסחר בעיר, רבים מבעלי העסקים בעיר הם בני יבנה ומשפחות יבנאיות רבות מתפרנסות מעסקים אלו. היוזמה באה לעודד קנייה של יבנאים ביבנה על מנת לחזק את העסקים בעיר והביאם להצלחה.
כיודע יבנה בתקופת התפתחות וצמיחה בשנים האחרונות כמות התושבים בעיר גדלה בכ 33% במקביל להתפתחות העירונית נפתחו עוד עסקים קטנים רבים. "התפתחותה של העיר הייתה אמורה להביא לשגשוג בעסקים המקומיים אך למרות הגידול בתושבים אנו עדים לכך שעסקים קטנים רבים מתקשים לשרוד ואינם צומחים כפי שהיה מתבקש לאור הגידול בתושבים" אומר חבר מועצת העיר דורון מלכה, דורון מוסיף ואומר "יש ביבנה כוח קנייה שיוצא לקנות מחוץ לעיר בין אם ליד מקום עבודתו בערים האחרות, ובין אם מתוך הרגל של שנים. לאור המצב יצאנו ביוזמה של "יבנאים קונים ביבנה" אנחנו נפעל לחשיפה של העסקים הקטנים בעיר לתושבים, יבנה היא עיר של ערבות הדדית בה התושבים דואגים אחד לשני ומתגייסים למען האחר בעת הצורך, אני מאמין שמתוך הסברה נוכל לרתום את התושבים לקנות יותר בעיר ולחזק את העסקים ביבנה".
מיותר לציין שהצלחתם של העסקים הקטנים מחזקת גם את הכלכלה העירונית ואת החוסן הכלכלי של העיר. כחלק מהתוכנית לחיזוק העסקים יחל דורון, חבר המועצה החדש, בפגישות עם בעלי עסקים ומנהלי המרכזים על מנת לקדם את היוזמה ולהכיר ולהיחשף לעומקם של דברים ולפעול יחד איתם עם התושבים לחיזוק המערך העסקי בעיר, כמובן שכל זאת יעשה בתמיכתו וגיבויו של ראש העיר צבי גוב ארי שמכיר את העסקים הקטנים מקרוב ופוקד אותם באופן קבוע. דורון מלכה הינו חבר מועצת העיר מטעם רשימת "יבנאים" בראשותו של אלי מזוז ובעל עסק מקומי המכיר את הנושא מקרוב. כמו כן דורון מתכנן לסייע לעסקים בנושאים אחרים הנוגעים לממשק מול העירייה ואגפיה.