ביום שני 4.12.17 בשעה 18:00 הפך בית הספר היסודי "בן גוריון" ביבנה חלום למציאות עם העלאת המחזמר "צלילי המוסיקה" באולם המחודש של בית הספר אשר כלל במה מאובזרת, וילונות תאטרון גדולים, מערכת הגברה ותאורה משופרת, תפאורה מרהיבה, עיצוב ואלמנטים בימתיים, תלבושות ועוד.

המחזמר, במופע בכורה, הוצג במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי ורעייתו דויה, מנהלת אגף החינוך רות שרעבי וסגניתה, איה בניטה, המפקח על המוסיקה במשרד החינוך בצלאל קופרווסר, מנהלת בית הספר, ניצה סלומון-כהן, מפקחת על החינוך המיוחד, מירי קינן, מנהלת מתי"א, סמדר אברהמי, חברי הנהגה מוסדית של בית הספר, צוות בית הספר הורים ותלמידים.

התלמידים למדו אודות המחזמר הידוע ''צלילי המוסיקה'' המבוסס על סיפרה האוטוביוגרפי של מריה פון-טראפ שניקרא "the von trap family singers". מריה שהייתה נזירה בשנת 1949 והגיע לעבוד אצל משפחת פון-טראפ לימדה אותם לשיר.

setImageBanner('3952671b-a76a-45fe-9937-f9daefaef42c','/dyncontent/2017/12/12/20467d86-4612-49fd-a8e8-466494a1b637.gif',3015,'',510,80,false,33021);

בית הספר ''בן-גוריון'' ביבנה שינה פניו וכחלק מתוכנית עירונית וייחודית אותה מוביל ראש העיר צבי גוב-ארי הפך לבית ספר לחינוך מוסיקלי. לצד לימודי הליבה לומדים התלמידים מוסיקה על כל גווניה אשר משולבת במהלך יום הלימודים.

מקהלת הילדים של בית הספר "כליקולי" הציגו מחזמר מרשים ומרגש במיוחד, ברמה מקצועית גבוהה עם קטעי שירה ומשחק מקסימים, תלבושות ותפאורה ויכולת שאינה מביישת שחקנים בוגרים ומקצועיים.

בסיום המחזמר בירך ראש העיר, צבי גוב-ארי את התלמידים ושיבח אותם על ביצוע יוצא מן הכלל ועל רמתם המוסיקלית הגבוהה. ראש העיר הביע שביעות רצון גדולה מהפעילות החינוכית בבית הספר ושיבח את היישום המוצלח של הלמידה המשמעותית. בדבריו אמר ראש העיר כי "לפני כחמש שנים קיבלתי החלטה יחד עם מנהלת ביה"ס לקדם ולייחד את ביה"ס בתחום המוסיקלי. החלטה זו הניבה תוצרים נפלאים וניתן לומר ש'פלומת הציפור צמחה והפכה לנשר מרשים'. ממצב של קושי למלא כיתות בתלמידים הפך בית הספר הפך לאחד המבוקשים בעיר. המשיכו להגביה את בית הספר לפסגות חדשות ואנו נמשיך לתמוך ולקדם את בית הספר ותלמידיו".

ראש העיר הודה בחום לצוות החינוכי ולמנהלת ביה"ס על הובלתו להצלחות מרשימות. "הביצוע המרשים של המחזמר מהווה הוכחה לניהול נכון. הערכתי להנהגת ההורים המוסדית בראשותה של אריאלה דהן המשקיעה רבות לקידום ביה"ס".

מקהלת הילדים של בית הספר "כליקולי" פועלת זו השנה השלישית בניצוחה המקצועי של המנהלת המוסיקלית והאומנותית, ענת קדוש. מקהלת הילדים מונה עשרות תלמידים משכבות ג'-ו' כאשר התלמידים נפגשים אחת לשבוע לחזרת מקהלה מורכבת, מגוונת ומאתגרת. לאור הביקוש וההצלחה הוקמה המקהלה לכיתות א'-ב' שיהוו את העתודה ללהקה הבוגרת.

ניצה סלומון-כהן, מנהלת בית הספר סיכמה: "החזון הבית-ספרי נקבע לפני מספר שנים ע"י ראש העיר והוא מבוסס על למידה משמעותית המתקיימת לאורך כל שנת הלימודים. המחזמר מהווה תוצר יפה נוסף לפעילות החינוכית כחלק מלמידה משמעותית המעצימה כל ילדה וילד.  דרך זו מוכיחה עצמה ואנו זוכים למשוב חיובי מכלל השותפים".

תודות מיוחדות: אביעד בראשי על בימוי ועבודה מקצועית ורוח גבית בהומור ובהתנדבות ועל כתיבה יצירתית יחד עם הדר בן-חמו, לשירלי מור על הכוריאוגרפיה המדהימה והיצירתית, לדליה פז על צילום עריכה ותיעוד המקהלה לאורך כל השנה, לצוות בן-גוריון וליו"ר הנהגה מוסדית אריאלה אביסרה על תמיכה, פרגון, סיוע מאחורי ולפני הקלעים לאורך כל השנה ובייחוד בערב חגיגי זה.