מבלים בחנוכה בין יישובי הדרוםחג החנוכה זו הזדמנות מצוינת לבלות עם כל המשפחה, אז קבלו את כל הפעילויות והאטרקציות שתוכלו לעשות בחג

חג החנוכה כבר כאן ואיתו מגיעות גם שלל הצגות החנוכה, ההופעות והפעילויות השונות. לכן, ריכזנו עבורכם את כל האטרקציות שתוכלו ליהנות מהם יחד עם כל המשפחה

חנוכה בנגב zoo

בואו ל-negev zoo ליהנות מפעילות מעשירה, אדירה ומרגשת: בואו לגרש את החושך ולהכיר אותו מקרוב. מזמינים אתכם לבקר בחדר החושך המיוחד, לצפות בעקרבים זוהרים וללמוד פרטים מרתקים על בעלי החיים הפעילים בלילה. וכמובן לפגוש את כל בעלי החיים המקסימים שלנו!

מתי: 23-30/12/19

איפה: נגב zoo, קריית מאיר בץ 5, באר שבע

פרטים נוספים: 08-641-4777

חנוכה שכולו דבש בקיבוץ יד מרדכי

קיבוץ יד מרדכי פותח את שעריו בחג החנוכה לשלל פעילויות ביניהן: מכניסים קצת צבע לנס פח השמן! במיוחד לחנוכה תתקיים השנה פעילות לכל המשפחה שבה יצבעו ויקשטו כדי חרס קטנים בפעילות שכל כולה חנוכה! המבקרים יצבעו כדי חרס קטנים לצד סיפור כד השמן המפורסם של חג החנוכה. בסיום הפעילות יקבלו המבקרים את הכדים המקושטים למזכרת. מה הקשר בין דבש לנרות שאנו מדליקים? כל התשובות בסיור בבית הדבורה והדבש. במהלך הסיור יצפו המבקרים בדבוראי לבוש בחליפה מיוחדת שיציג את עבודתן של הדבורים בסביבתן הטבעית. הכוורת שנמצאת מאחורי חלון זכוכית מיוחד ואטום מספקת למבקרים הצצה לתהליך הפקת הדבש מתחילתו וסביבתן הטבעית של הדבורים. בסוף הסיור בבית הדבורה והדבש יטעמו המבקרים דבש טרי.

יחד עם הדבש מייצרות הדבורים גם דונג חומר דמוי שעווה שממנו יכינו המבקרים נרות שיאירו את החנוכייה שלהם! איך חגגו את חג החנוכה בקום המדינה? בבית הקיבוץ של פעם ייחשפו המבקרים לחיים בקיבוץ בראשית דרכו – יבקרו בחדר הילדים וגן החול, יראו את כלי העבודה ופריטי חדר האוכל הקיבוצי שהיו חלק בלתי נפרד מחיי היום יום של חברי הקיבוץ ויישמעו את סיפורם מעורר ההשראה של החלוצים הראשונים בקיבוץ! המקום הקסום הזה מאפשר לדורות הצעירים היכרות עם סוג אחר של טכנולוגיה כזו שלא דורשת מטען.

מתי: 26.12, 28.12, 29.12, 30.12. 24.12 בין השעות 12:00-16:00 ובכל שאר הימים בין השעות 10:00-14:00

איפה: קיבוץ יד מרדכי

באדיבות תיירות יד מרדכי

Running B7 חוגגים ריצת לילה חנוכה 

קבוצת RUNNING B7 מזמינה אתכם לריצת לילה לחגיגות חנוכה וכריסמס. ריצת לילה מאירה ביער רמות בבאר שבע. כמיטב המסורת של הריצות הקהילתיות החינמיות, מזמינים אותכם לקחת חלק באירוע הריצה של סוף השנה: נדליק חנוכיה, נחבוש כובעי סנטה ונצא לריצה קלילה ביער באר שבע הצמוד לשכונת רמות.. האירוע הינו פתוח לכולם ואינו מירוץ, ניתן לרוץ 6 או 13 ק"מ.

מתי: 26/12/19 20:30-22:30

איפה: יער רמות באר שבע

פרטים נוספים: http://bit.ly/2Lm1suZ

'אקו ארט ערבה'

אמנות וסביבה אירוע 'אקו ארט ערבה', יתקיים במשך יומיים מהנים ומעשירים בכפר האמנים החדש ביישוב צוקים עם מגוון אומנויות הבמה, לצד פעילויות והפעלות של אמנות אקולוגית, סדנאות אומנות, יצירה, הופעות מוזיקה, מחול וסדנת היפ הופ, באווירה נעימה, חופשית וקהילתית. ביום חמישי, 26/12 יתקיימו האירועים במשק פורת בין יהב, בגן הפסלים על שם האמנית והיוצרת צ'צ'ה פורת ז"ל.

את המבקרים יקבלו דמויות שטח שיפעילו את המשתתפים בתיאטרון רחוב, יוקרנו סרטי "קצר במדבר" שהופקו במיוחד לרגל פסטיבל הסרטים בערבה שיתקיים בערבה ממש בימים אלו 14-23/11/19. ובהמשך תתקיים הופעת מחווה לשיריו האהובים של אריק איינשטיין. ביום שישי, 27/12 מוזמן הקהל הרחב לכפר האומנים בצוקים משעות 10:00-16:00. במהלך האירועים יערכו הופעות מוזיקה ומחול ויופעלו דוכני יצירה, הפעלות וסדנאות ברוח אקולוגית ושמירת הסביבה.

מתי: חמישי שישי 26-27/12/19

איפה: כפר האומנים החדש בצוקים, הערבה התיכונה

פרטים נוספים: https://www.goarava.co.il/

חנוכייה מגזר צבעוני? "שביל הסלט"

"שביל הסלט" מזמין אתכם לחוויה חקלאית בלתי נשכחת בחממות הבשור. במהלך הסיור נקבל הדרכה ע"י צוות האגרונום אורי אלון ונבקר במספר שדות וחממות, שבחלקן יתאפשר קטיף עצמי: מבוך פסיפלורה, חממה לקטיף עצמי, חממת תות ביולוגי תלוי, פרדס "תפוזונים", מרוץ יוני דואר, משק תבלינים, שדה תפוחי אדמה ועוד. אורך הסיור כשעתיים וחצי עד שלוש שעות

מתי: כל יום במהלך חג החנוכה, בתיאום מראש.

איפה: מושב תלמי יוסף

פרטים נוספים: חפשו בפייסבוק : "גו נגב- נגב של חופשה" או באתר www.gonegev.co.il

צילום דוד תפוחי

"באנו חושך לגרש"

טיול משפחתי לאור עששיות בפארק נחל באר שבע ומצפה בית אשל, בו נטייל נחוש ונלמד על חיי הלילה ביער, נשמע סיפורי גבורה, אגדות וצ'יזבטים מרתקים, נשמע על היער ופיתוחו, על קק"ל ופעולותיה למניעת אש. נדליק נרות חנוכה ונקנח בתה צמחים טעים וחמים! הסיור מתאים להורים ולילדים (מגיל 5). עלות: 20 ₪ . מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il

מתי: 24-26.12 בשעה 18:00

איפה: חורבן רימון יער להב, יער המלאכים ופארק נחל באר שבע ומצפה בית אשל

פרטים נוספים: חפשו בפייסבוק : "גו נגב- נגב של חופשה" או באתר www.gonegev.co.il.

חנוכה, חג האור במבוך מרים: בשביל התבלינים והבשמים

לכבוד חנוכה, מבוך מרים מזמין לסיור ערב מודרך בין שבילי המבוך ולאור פנסי אצבע המאירים כנרות. במהלך הסיור מכינים שקיות ריח וחליטות חמות מצמחי המבוך, לצד סופגנייה מתובלת עם עלי צמחי תבלין הגדלים במקום. בשעה 18:30 תתקיים הדלקת נרות חנוכה.

מתי: 23-26.12 בשעה 10:00-16:00

איפה: מושב ניר משה

פרטים נוספים: בפייסבוק: "גו נגב- נגב של חופשה" או באתר www.gonegev.co.il

"נתיב לשלום" | מושב נתיב העשרה

"נתיב לשלום"- הינה יצירת פסיפס משותפת של אלפי אנשים יחדיו, למען התקווה, האהבה והשמחה בין בני האדם. היצירה נמצאת על חומת הגבול המפרידה בין ישראל לרצועת עזה, בסמוך לבתי מושב נתיב העשרה. בפרויקט ייחודי זה, מוזמנים המבקרים לקחת חלק פעיל ביצירת קיר לשלום, כל מבקר כותב משאלה אישית על גבי אבן קרמית צבעונית ומדביק על גבי חומת הביטחון .הביקור כולל סיפור החיים היפים בעוטף עזה, לצד התמודדות עם המצב הביטחוני ומעל הכול, על חוסן ותקווה לעתיד שקט וטוב. עלות : 25 ₪

מתי: 24-30.12 בתאום מראש.

איפה: נתיב העשרה

פרטים נוספים: בפייסבוק : "גו נגב- נגב של חופשה" או באתר www.gonegev.co.il 

משחק הבריחה המדברי הראשון

בחווה עתיקה ונסתרת, בין דיונות חול אין סופיות, סמוך לעיר הקדומה ניצנה, מסתתר סודם הגדול של הנבטים - סוד שיקוי הנעורים הנצחיים. סוד הכנת השיקוי נקבר ונעלם תחת דיונות חול לפני שנים רבות. האם תצליחו לחשוף אותו? הצטרפו למשחק הרפתקאות הבנוי על הרעיון של חדר בריחה, המתקיים ברחבי החווה ומתאים למשפחות וקבוצות בכל הגילאים. הפעילות כוללת מגוון משימות, חידות הגיון, לימוד על צמחי מרפא הגדלים בחווה, הכנת שיקויים וכניסה למערה סודית ועוד. משך הפעילות: כשעה ורבע. בנוסף, יתקיימו סיורים מודרכים על צמחי מרפא בהם תגלו את סודות הריפוי של הצמחים ותלמדו כיצד להכניס אותם לביתכם לשימוש יום יומי. הסיורים מתאימים לגילאי 16 ומעלה ואורכם כשעה וחצי.

מתי: 24-30.12 בין השעות 09:00-16:00

איפה: חוות שירת המדבר

פרטים נוספים: בפייסבוק : "גו נגב- נגב של חופשה" או באתר www.gonegev.co.il

צילום: תמר יוקל

פסטיבל צלילים במדבר

פסטיבל מוזיקה איכותית בנגב, בו יופיעו האמנים יהודית רביץ, שלומי שבן, שלמה גרוניך, שם טוב לוי, קרולינה, מאיר בנאי ז"ל, דני רובס, הראל סקעת, ברי סחרוף, אלון עדר, תומר יוסף, אסתר רדה ועוד רבים, ואיתם תזמורת המהפכה, הסינפונייטה הישראלית באר שבע ועוד. לצד אלו, נותן הפסטיבל מקום נרחב לאומנים בראשית דרכם. מופעים אלו – אולפן פתוח, במת מלחינים צעירים, מזמין יוצרים צעירים להשמיע את יצירותיהם על ידי תזמורות מנוסות וותיקות. הפסטיבל שם לעצמו למטרה להקים ולטפח קהילת מוזיקאים ויוצרים ולעודד שיתופי פעולה בין אמנים, סוגי מוזיקה והרכבים. אחד מעמודי התווך של הפסטיבל הינו הפקות מקור, המחברות תזמורות וזמרים, הרכבים קאמריים ויוצרים – חיבורים שיוצרים עיבודים חדשים, ייחודיים ולעיתים קשרים מוזיקליים.

מתי: 25-28/12

איפה: קיבוץ שדה בוקר

פרטים נוספים: בפייסבוק : "גו נגב- נגב של חופשה" או באתר www.gonegev.co.il. https://www.youtube.com/watch?v=n8ULLx-rSto&feature=youtu.be

גם אור וגם חושך

בחג החנוכה, מורת הדרך איריס בראזני מציעה שילוב של שתי אטרקציות שיעשו לכם את היום והלילה - סיור רכוב וסיור עששיות. בשעות 14:00-16:00 יתקיים סיור מודרך ברכבים פרטיים להכרת החיים במדבר. יחד ננסה להכיר את מאפייני החיים בפריפריה, לצד גילוי פינות חמד מיוחדות. הסיור יכלול נקודות עצירה מפתיעות בליווי הדרכה. בין השעות 17:00-19:00 יתקיים סיור עששיות בגוון תיאטרלי בגן לאומי שבטה –"סודות העיר האבודה", במהלכו מתגלים סודות החיים וההיעלמות של הנבטים. יחד נגלה את העושר הרב שידע הנגב בתקופות קדומות. עלויות (מגיל 4): עלות חבילה למשתתף 55 ₪, עלות סיור רכוב 30 ₪ ועלות סיור עששיות 45 ₪.

מתי: 26-27/12

פרטים נוספים: בפייסבוק : "גו נגב- נגב של חופשה" או באתר www.gonegev.co.il.

בן-גוריון יוצא אל האור

בצריף בן-גוריון חג האורות בפתח, וזה בדיוק הזמן להוציא אל האור פרטים חדשים על ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל. בחנוכה הקרוב, המבקרים בצריף בן-גוריון בשדה בוקר יזכו לחוויה שמעטים חוו עד כה – צפייה בקטעים נדירים שטרם שודרו מתוך הסרט המרתק "בן-גוריון, אפילוג", המציג את הראיון האבוד של בן-גוריון, חודשים ספורים לאחר מותה של פולה בן-גוריון. ברחבי האתר המבקרים יוכלו להשתתף במשחק משימות "חפש את האור" בו יגלו תמונות וחפצים הקשורים באור, כמו החנוכיות המקוריות של בן-גוריון, תמונה ייחודית של סמל המדינה ועוד. דרך החידות והמשימות יתגלו פתרונות הפקת האנרגיה במדבר מאנרגיה שמשית, עליהם חשב בן-גוריון בימיו בקיבוץ. המבקרים יוכלו להיכנס לחדר מיוחד, "בן-גוריון וחדר הסודות", בסגנון חדר בריחה, בו יפגשו מסמכים, מכתבים, תמונות והקלטות הקשורות בימיה הראשונים של המדינה ובבן-גוריון עצמו. המשתתפים יצטרכו לענות על חידות, לפתוח מנעולים, ולשתף פעולה עד למציאת תיבת אוצר ופיענוח החידה האחרונה. לאחר פיצוח הקוד האחרון בחדר יתגלה למשתתפים אוצר היסטורי מרגש. בנוסף, יתקיימו סיורים מודרכים, משחקי ענק, פעילות שישי ציוני על היסטוריות המכבים על יובל מלחי ועוד.

מתי: 24-26 ו-29-30 בדצמבר

איפה: צריף בן גוריון, קיבוץ שדה בוקר

לפרטים: www.bgh.org.il או בטלפון 08-6560469 

צריף בן גוריון- צילום צביקה שמעיה

מחפשים ת'פסמון – משחקים ומגלים בחי רמון

חוויה חדשה לכל המשפחה בחי רמון. בואו לגלות וללמוד במשחק אינטראקטיבי ביישומון ייעודי בטלפון החכם שלכם. זהו משחק משימות לכל המשפחה, והוא ייקח אתכם אל עולמם המיוחד של בעלי החיים והצמחים במדבר. יש משחקים בכמה רמות, התייעצו עם העובדים במקום.

מתי: 22-27/12/19, 10:00-15:00

איפה: חי רמון ליד מרכז מבקרים מכתש רמון

לפרטים נוספים http://bit.ly/2Dp9xv2 

"בחשיפה ארוכה"

במכתש רמון חדש במרכז המבקרים מכתש רמון – תערוכת צילומי שמי לילה של צלמים מקומיים. מאז הוכרז מכתש רמון שמורת אור כוכבים בין-לאומית באוגוסט 2017 הפך האזור למוקד עלייה לרגל לצלמים חובבים ומקצועיים, שבאים לצלם את הפלא השמימי. עכשיו יש לכולם אפשרות להיחשף לתופעה גם ביום.

מתי: 22-27/12/19, 10:00-16:00

איפה: מרכז המבקרים מכתש רמון

פרטים נוספים: http://bit.ly/34rcmXA 

צילום יעקב שקולניק

המדריך לטבע על פי פרגסון – התערוכה הנודדת הגיעה לדרום

לכבודו של האמן וולטר פרגסון, מוצבת בחי רמון תערוכת חוצות ייחודית, הכוללת העתקים מציוריו ומזמנת הצצה לעולמו של האומן וליצירותיו - אוצר טבע נדיר של ציור מדויק המשלב אומנות ומדע. וולטר פרגסון היה אמן שהקדיש את חייו לציור ריאליסטי של עולם החי, במקרים רבים עולם הולך ונעלם. לתפיסתו, על מנת לצייר את בעל החיים הכרחי להכיר את אורחות חייו, את התנהגותו ואת האנטומיה שלו. בזכות כישוריו עבד במחלקה לזואולוגיה של אוניברסיטת תל אביב, כשהוא מאייר מגוון בעלי חיים ומסייע לחוקרי המחלקה להציג את ממצאיהם באמצעות איורים מדעיים מדויקים וברורים. אתם מוזמנים להתרשם מיצירותיו המופלאות של האמן.

מתי: 22-27/12/19, 08:00-16:00

איפה: חי רמון במצפה רמון

פרטים נוספים: http://bit.ly/2vXkeky 

צילום נדב טאובה

"ויהי חושך" 

תחרות צילום שמי לילה בשמורת אור הכוכבים הבין-לאומית תחרות צילום ראשונה מסוגה בארץ, של צילום שמי הלילה בשמורת אור הכוכבים היחידה בישראל ובמזרח התיכון – מכתש רמון. בתחרות יוצגו למבקרים במרכז המבקרים מכתש רמון תצלומים ייחודיים של שמי הלילה הבראשיתיים, במטרה להדגיש את החשיבות הנודעת להפחתת זיהום האור – הן לטבע הן לאדם – ולהעלות מודעות לשמורות אור כוכבים בארץ ובעולם. התצלומים הנבחרים יזכו את הצלמים בפרסים ויוצגו כשנה לעיני עשרות אלפי מבקרים במרכז המבקרים. התחרות פתוחה לקהל הרחב ולחובבי אסטרונומיה. 

מתי: 22-27/12/19

איפה: מכתש רמון

פרטים נוספים http://bit.ly/2sucnfC 

צילום אבינועם מיכאלי

המופע הלילי במצדה "משקיעה לזריחה"

מצדה כפי שעוד לא ראיתם! מופע לילי חדש – "מצדה משקיעה לזריחה". היכונו למסע רב-חושי, מסעיר ובלתי נשכח בלב המדבר למרגלות מצדה – ההר שהפך לסמל. המופע מוקרן על הצלע המערבית של ההר (מאזור הסוללה עד הארמון הצפוני) ומשלב בו אמצעי המחשה חדישים: טכנולוגיה מתקדמת של Mapping-Video מהגדולות שנעשו בארץ בשילוב אפקטים ייחודיים של תאורה. הפסקול המרגש נכתב במיוחד למופע על ידי המוזיקאי שלמה גרוניך ובביצועו משתתפים זמרים רבים, בהם הראל סקעת, לירז צ'רכי ותזמורת ומקהלה סוחפת. כל אלו יחד עם עשרות שחקנים וניצבים מפיחים חיים בסיפורו של הר מצדה ובגיבוריו ההיסטוריים.

מתי: 24-26/12/19, בשעה 19:30

איפה: גן לאומי מצדה מערב

פרטים נוספים: 08-9959333


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה