פסטיבל "מפה ומצה" מגיע לדרוםמשרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים מזמינים את הציבור הרחב לאירועי 'מפה ומצה', המחברים את קהל המטיילים לסיפורם של אתרי המורשת בדרום מוקדי הפעילות יהיו במצודת יואב, יד מרדכי ובאר שבע.באתרי המורשת  יחכו למטיילים סדנאות יצירה, סיורים מודרכים, מופעי מוסיקה, תיאטרון, מחול, סדנאות יצירה והפעלות מיחזור, הצגות ילדים .

פסטיבל מפה ומצה 2019 מתקיים בסימן "עבר בונה עתיד". המבקרים באתרי המורשת יוכלו ליהנות מאטרקציות שיחשפו את הילדים למקצועות שנעלמו, עבודות כפיים, בעלי מלאכה ועוד מלאכות רבות שחיברו בין האדם למקום ולאדמה עליה הוא חי.

ילדים חורשים בעין שמר - פסטיבל מפה מצה

 בפסטיבל 'מפה ומצה' בחג הפסח תשע"ט אתם מוזמנים להכיר את סיפורי המורשת הישראלית בצורה חווייתית ואינטראקטיבית שמתאימה לכל המשפחה ומחזקת את הקשר הבין דורי. באתרים יחכו לקהל סדנאות יצירה, סיורים מודרכים, מופעי מוסיקה, תיאטרון, תיבות בריחה, סדנאות יצירה, הפעלות מיחזור ומגוון הצגות ילדים.

הפעילויות מתקיימות ברחבי הארץ, מצפון לדרום. בכל אתר המבקרים ייהנו מפעילות מיוחדת שתספר את הסיפור של האתר עצמו, ההיסטוריה המרתקת, החוויות המרגשות ושלל סיפורים שמשמרים ומרכיבים את ההוויה הישראלית.

 בדרום האתרים המשתתפים בפסטיבל מפה ומצה 2019:

מוזיאון גבעתי במצודת יואב יד מרדכי מתחם הקטר

כל אתר יציע למבקריו הפעלה ייחודית למקום - סיור, הפעלה, סיפור וחוויה בליווי מופעים אהובים של טובי התיאטרונים ומספרי הסיפורים .

לצד כל פעילויות אלה יתווספו השנה מתחמי פעילות שיהיו פזורים באתרי המורשת:

מתחם מלאכות קדומות: נגריה גדולה, רפדיה, תפירה ומלאכות נוספות.

מתחם משחקים של פעם: הילדים יסתכלו וילמדו וההורים ישחקו במשחקים הקלאסיים: גומי, קלאס, קפיצה בחבל, חמש אבנים ועוד.

מתחם חגי ישראל: מתחמי יצירה שיתקשרו לחג הפסח.

מתי ? 

חול המועד פסח, 23-24 באפריל 2019, י"ח-י"ט בניסן תשע"ט, ימים שלישי-רביעי, בין השעות 09:30-16:00

פרטים מלאים על כל האתרים באתר "מפה ומצה"


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה