הפרלמנט העירוני, תזכרו את השםלקראת סיום שנת הפעילות השלישית של הפרלמנט בעיר ולקראת אירועי הקיץ הקרבים ובאים בצעדי ענק, הגיע הזמן להכיר ולהוקיר את עשייתם לאורך השנה החולפת

למי שעדיין לא מכיר, פרלמנט הנוער העירוני הינו גוף דמוקרטי, המרכז נציגויות של בני נוער מבתי הספר השונים ומתנועות הנוער בעיר. הוא שם לעצמו למטרה לדאוג לצרכי בני הנוער בעיר ולהעלותם לסדר היום בשיתוף מחלקת הנוער של עיריית יבנה וכן לייצר פעילויות ואירועים למען הנוער. הפרלמנט העירוני מסיים בימים אלה את שנת הפעילות השלישית שלו בעיר, שהייתה גדושה בעבודת צוות, חשיבה מחוץ לקופסא וייצור פרויקטים משמעותיים ומשפיעים. פרלמנט הנוער העירוני מסכם שנה.

במהלך השנה החולפת הציב לעצמו הפרלמנט מס' מטרות:

 1. העלאת מודעות בני הנוער בעיר לקיומו של הפרלמנט
 2. לגייס בני נוער שיוכלו לייצג בכבוד את העיר בפעילויות חוץ
 3. פיתוח פרויקטים למען העיר ולפיתוחה
 4. קיום פעילויות חוץ – מסיבות, יציאות ואירועים לנוער יותר מהשנים החולפות
 5. שמירה על קיום זכויות בני הנוער ביבנה

 


השנה, בהתאם למדיניותו של ראש העיר, צבי גוב-ארי, פעל אגף החינוך בעירייה בשיתוף מחלקת הנוער במטרה לקדם ולפתח את מנהיגות הנוער בסביבות שונות: מעגלי הקשבה, סנהדרין עירוני ופרלמנט הנוער. על מנת לנהל את העבודה בפרלמנט נרחב השנה, הוחלט לחלק את הפרלמנט לשני בתים: בית תחתון (כיתות ו'-ח') ובית עליון (ט'-י"ב). על מנת לתת חלק משמעותי של מנהיגות בחייהם של הנציגים במהלך השנה, קיבלו חברי הפרלמנט ליווי מודרך, אישי וצמוד של ארגון Lead  - המסלול לפיתוח מנהיגות בישראל, אשר הוקם במטרה להצמיח את דור ההנהגה הבא של מדינת ישראל וכך גם בפרלמנט. הנציגים קיבלו כלים לפתרון בעיות, חשיבה יצירתית, החלטות לפי הגיון או רגש, חשיבות קבלת ההחלטות ומה ההשלכות של כל החלטה שיקבלו מעתה והלאה המשיכו איתם גם לאחר סמינר המנהיגות אליו יצאו בחודש פברואר האחרון. ניכר כי הליווי גרם חברי הפרלמנט להצמיח כנפיים, לחלום ולבצע את חלומותיהם בצורת פרויקטים שונים ומגוונים אשר יתרמו לבני הנוער בקיץ הקרוב.

 

סמינר המנהיגות שהתקיים זו השנה השנייה שימש כנקודת המפנה בתהליך העבודה על הפרויקטים. רשימת הפרויקטים שנציגי הפרלמנט עבדו עליהם השנה :

 1. אפליקציית "יבנוער" שתעלה לחנויות האפליקציות בימים הקרובים. היא אפליקציה אשר מכילה מידע על מחלקת הנוער, על הפרלמנט, על אירועי הקיץ המתוכננים ומציעה מגוון הטבות לבני הנוער בעיר במגוון רחב של תחומים. האפליקציה (שהתחילה ככרטיס הטבות) נוצרה על מנת לתת מענה לבני הנוער שהוריהם אינכם יכולים לממן להם את כל צרכי הבילוי שלהם ועם הזמן השתכללה והשתדרגה עד למקום שהיא תגיע אליו ברגע שהיא תעלה לחנויות האפליקציות.

 

 1.  The Room- "לכו אחרי העדר ובואו לחדר!". החדר הינו מקום בילוי לנוער שיפתח בימי שישי בערב בחופשת הקיץ על מנת לתת מענה לנוער שלא יכול להיפגש בבתים, בגינות הציבוריות ובספסלים ברחובות הראשיים וכן על מנת שלא להפריע לשכנים ולבני הבית.
 2. 3.      ערב כשרונות צעירים ויצירה מקומית -  פרויקט אשר שם לעצמו כמטרה לקדם ולפתח את תרבות הנוער בעיר ולכן הוחלט על ערב כשרונות צעירים ויצירה מקומית בו יופיעו להקות ואמנים שהם נערים בעצמם לנערים. בסוף הערב יעלה אמן אורח להופעה שתסגור את הערב.
 3. 4.      טורניר "קלאש רויאל" – אם אתם הורים לילדים מגילאי 7 ומעלה אין ספק שילדכם אינו מכיר את המשחק "קלאש רויאל". הפרויקט הגיע מקהילת הגיימרים (שחקני משחקי מחשב) אשר ראו כי אין כמעט חנות מחשבים מוכרת בעיר אשר מספקת את צרכי חברי קהילה נרחבת זו ולכן החליטו לאגן טורניר לבני הנוער בעיר על מנת להוכיח שאפשר לקיים פעילות חברתית מחוץ לבית אבל עדיין בשיתוף טכנולוגיה ומסכים.
 4. 5.      אירוע קיץ: "אהבת חינם" – הפרויקט נבע מהצורך לקיים יותר אירועים לנוער הדתי בעיר ונפתח לקהל הרחב. באירוע יופיעו חנן בן ארי ("החיים שלנו תותים", "ויקיפדיה") ומקורוק. האירוע נועד לקירוב לבבות ולאחד את הפלגים השונים בחברה הישראלית.
 5. 6.      המועדון – מרכז המאפשר לבני הנוער להגיע אליו בשעות אחה"צ במשך שלושה ימים קבועים בשבוע, להיפגש עם חברים,  לנהל שיח ועל מנת לא לבזבז את הזמן יתר על המידה.

כל העבודה הזו מסתכמת בסופו של דבר בנציגים. הנציגים הם בני נוער אשר מגיעים ממקומות שונים בעיר. החלטנו לערוך עם כמה מהם ראיון קצר על החוויה שלהם.

 

לירן שכטר, בית תחתון                                                            

מה החשיבות של הפרלמנט עבורך?

"הפרלמנט הוא דבר חשוב אשר תורם לגיבוש בני הנוער בעיר ולאיחודם. לדעתי, בלי פרלמנט אין עיר".

האם אתה חושב שהפרלמנט תרם לך ברמה האישית?

"הפרלמנט תרם לי ברמה האישית בצורה גבוהה מאוד. למדתי אילו תכונות מנהיג צריך, מיהו מנהיג אמיתי, איך לקבל ולתת ביקורת לאחרים".

האם אתה חושב שהפרלמנט תרם לך ברמה החברתית?

"הפרלמנט תרם לי ברמה החברתית בכך שהכרתי המון חברים חדשים, הפרלמנט נתן לי הזדמנות להיות בחברת בני נוער אחרים ולהכיר יותר מקרוב את חייהם".

האם אתה לוקח/לקחת חלק פעיל בפרויקט?

"לקחתי חלק בפרויקט של יבנוער".

מה היעדים שלפי דעתך הפרלמנט צריך לשאוף אליהם בשנה הבאה?

"לפי דעתי, אחד היעדים שהפרלמנט צריך להציב לעצמו הוא לפתח ולהוציא לפחות חמישה פרויקטים שיתפסו מקום של כבוד אצל בני הנוער".

אילו פרויקטים/רעיונות היית מצפה מהפרלמנט ליזום בשנה הבאה ?

"הייתי מצפה מהפרלמנט בתחילת השנה הבאה לעשות שיחה ובה להגדיר מהן קהילות הנוער שבהן הפרלמנט רוצה לעסוק השנה ומשם להתחיל לפרוץ דרך".

מה אתה מאחל לבני הנוער לחופשת הקיץ ?

"אני מאחל לבני הנוער שייהנו, שישמרו על עצמם, מקווה שתגיעו לאירועי הקיץ המתוכננים ושאראה שם את כל מי שאני מכיר. חופשה מהנה".

 

 

שילה רגב, בית עליון                                                  

מה החשיבות של הפרלמנט עבורך?

"הפרלמנט הוא דבר מאוד חשוב עבורי אשר עוזר לי להתפתח כבן נוער בישראל. הוא נמצא אצלי בראש סדר העדיפויות".

האם אתה חושב שהפרלמנט תרם לך ברמה האישית?

"כן. הפרלמנט תרם לי בפיתוח המנהיגות העצמית ובהעצמת הביטחון האישי בדיבור אל מול קהל. דבר שלא ידעתי להתמודד איתו עד שהגעתי לפרלמנט".

האם אתה חושב שהפרלמנט תרם לך ברמה החברתית?

"כן. הכרתי מספר נרחב של חברים ואנשים חשובים. אין לי ספק שאתייעץ איתם בעת הצורך".

האם אתה לוקח/לקחת חלק פעיל בפרויקט?

"אני לוקח חלק בפרויקט של אירוע הקיץ עם חנן בן ארי ומקורוק".

מה היעדים שלפי דעתך הפרלמנט צריך לשאוף אליהם בשנה הבאה?

"לפי דעתי, הפרלמנט צריך להציב לעצמו שתי מטרות עיקריות לשנה הבאה : ליזום יותר פרויקטים ולחשוב איך הוא מכניס אליו יותר נציגים".

אילו פרויקטים/רעיונות היית מצפה מהפרלמנט ליזום בשנה הבאה?

"הייתי מצפה מהפרלמנט ליזום יורת פעילויות וסדנאות לנוער במהלך השנה על מנת שיתרמו להם בעתיד, ליצור מרכז לימודי לנוער מתקשה".

מה אתה מאחל לבני הנוער לחופשת הקיץ?

"אני מאחל לנוער ביבנה קיץ מהנה, לכל אלה שעובדים או מתחילים לעבוד – הרבה בהצלחה, שמרו על עצמכם ונפגש במהלך הקיץ".

 

לסיכום, אין ספק כי בעיר פועל גוף חזק ומאוחד אשר מכיר ויודע את צרכי בני הנוער ומשתדל לספק להם מענה בכל צרכם. בהזדמנות זו נאמר תודה לראש העיר, צבי גוב- ארי על התמיכה וההשקעה בפעילויות לטובת בני הנוער בעיר, למחלקת הנוער ומנהל החינוך, לארגון Lead  ולדורית רוזנפלד על הליווי הצמוד והמסור לאורך כל הדרך, לנעמה פריד רכזת הפרלמנט העירוני, לרועי גבאי מחזיק תיק הנוער, לרועי סודאי מנהל מחלקת הנוער, לגילי צמח רכז הנוער ולנציגי הפרלמנט על העבודה הרבה שאתם עושים. יישר כח לכל העוסקים במלאכה. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה