יוחנן פלד

טורניר לזכרו של יוחנן פלד ז"ל מתקיים מדי שנה ביוזמת המחלקה לספורט בעיריית יבנה במעמד ראש העיר צבי גוב-ארי ובני משפחת פלד. הפעילות תתקיים ביום שלישי, חול המועד סוכות,  15.10.19 החל מהשעה 14:00 באולמות הכדורסל ברחוב שבזי ובהיכל הספורט ברחוב הדוגית. בטורניר השתתפו קבוצות אליצור יבנה, עירוני נס ציונה, הפועל ירושלים והפועל מבשרת ציון.  

משחק הגמר יתקיים בשעה 19:00 בהיכל הספורט ברחוב הדוגית במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי, בני המשפחה ועשרות שחקנים צעירים וותיקים, חבריו ושחקניו של פלד ז"ל לאורך השנים.   

כאמור, זו השנה החמישית לקיומו של טורניר הכדורסל לזכרו של המאמן יוחנן פלד, ממייסדי מועדון הכדורסל אליצור יבנה. הטורניר מאורגן ע"י המחלקה לספורט בעיריית יבנה בניהולו של שאול דוד ומועדון הכדורסל אליצור יבנה.

פלד ז"ל היה ממייסדי אליצור יבנה ובמשך שנים רבות שיחק באגודה, שימש כמאמנם של אלפי חניכים וכדורסלנים צעירים. יוחנן היה דמות נערצת ומודל לחיקוי וספורטאי למופת. בשנת 2014 הלך לעולמו לאחר מחלה קשה והוא בן 63 בלבד. 

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר השבוע כי הוא רואה חשיבות בקיום אירוע הספורט לזכרו של פלד שהיה אישיות מיוחדת, פטריוט של ארץ-ישראל ולצד החלק הספורטיבי ידע להטביע את חותמו בקרב חניכיו בזכות מקצועיותו ואישיותו המיוחדת. הכניסה למשחקים חופשית והציבור מוזמן.