צילום באדיבות עיריית יבנה

במכבי יבנה גאים בהישג המרשים ורואים בו תוצאה להשקעה הספורטיבית והחינוכית בכל קבוצות מחלקת הנוער. בטקס חגיגי שנערך בשבוע שעבר בבית הנבחרות הצעירות שבשפיים הוענק מגן הוקרה מיוחד לקבוצה מיבנה.

מאמן הקבוצה אביב ברכה אמר כי "אנו מאד שמחים בהישג ומחנכים את השחקנים למצוינות בספורט לצד הגינות, כבוד וערכים שהם לא פחות חשובים מההישגים במגרש. אני מודה ליו"ר חיים אזולאי, למנהל המקצועי יוסי זוזוט, לעוזר המאמן רז טופחי ולהורים התומכים. כולם יחד משקיעים בקידום הקבוצות שלנו".

המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, יוסי זוזוט אמר כי "ספורטאי אמיתי נבחן הן ברמה המקצועית והן בדוגמא האישית ובערכים איתם הוא מגיע למשחק ולאימון. במחלקה שלנו משקיעים רבות בחינוך הספורטאים להישגיות אך גם לעקרונות של כבוד לקבוצה היריבה, לאוהדים, לצוות המקצועי וכמובן לשופטים".

חשוב לציין כי בתחילת השנה הצטרף מועדון מכבי יבנה למיזם 'מגן הכבוד', בהובלת נשיא המדינה, ראובן ריבלין, מתוך תפישה של אחריות חברתית משותפת. במחלקת הספורט בעיריית יבנה ובענף הכדורגל בפרט רואים בספורט כלי חינוכי ממדרגה ראשונה. מיזם 'מגן הכבוד' פועל בקרב קבוצות הכדורגל והנבחרות לקידום ערכים המבוססים על מאבק באלימות במגרשים, השתתפות הצוותים המקצועיים והמאמנים בסדנאות, עידוד וחינוך השחקנים למנהיגות ואחריות, סיוע בהתמודדות עם אתגרים שונים וחסמים במהלך העונה, מתן כלים, הדרכות וחומרי-עזר מקצועיים והדרכה, השתתפות בסדנאות ארציות עם ראשי ההתאחדות לכדורגל ויועצים מקצועיים ועוד.

דובר העירייה, אריאל הלר, מסר השבוע כי הליווי למועדון מתמקד בבניית תכנית-עבודה חינוכית מקיפה, ביצירת מרכזי למידה, מיזמים קהילתיים ובהעצמת שחקני הקבוצה הבוגרת והמאמנים כמנהיגים וכמודל לחיקוי.