מבלי שאף אחד שם לב, יש לנו ביבנה אלוף ישראל. אדוארד פלוטניקוב, בן ה16 זכה השבוע באליפות הארץ לקדטים במירוץ שליחים ויותר חשוב, בקפיצה לרוחק. האצן היבנאי זכה בנוסף במקום השני לריצת 100 ו 200 מטרים היוקרתית. מדובר באצן מחונן מאוד שנטש את עולם הכדורגל היחסית מקובל ובעל התהילה למען האהבה הגדולה שלו, מסלול האתלטיקה. פלוטניקוב נחשב לספורטאי מצטיין והוא מוכשר במגוון של ענפים, מה שבעצם הופך אותו לעילוי בתחומו. למרות שהוא עדיין צעיר ובבית ספר, לאחר שיחה שלי איתו הבחנתי בבחור מאוד אינטלגנט ומחושב. הוא עונה בצורה בוגרת ומספיק לדעת שהוא מתאמן בשיא הכח במשך חמישה ימים בשבוע בשביל להכיר ברצינות שלו. באליפות ישראל הוא ינסה להשיג את הקריטריון לאליפות העולם בריצת 100 מטרים ואם זה יקרה זה יהווה הישג ענק עבור האתלט ויעניק כבוד רב לעיר יבנה. למרות ההישגים עד כה וההשקעה וההתמדה, לפלוטניקוב אין עדיין ספונסר או נותן חסות שמשקיע בו ומי יודע, אולי זה ההבדל בין עוד אתלט עם פוטנציאל לבין אתלט שיעשה היסטוריה ויגיע לרמות הכי גבוהות שיכולות להיות כמו אולימפיאדה. הגיע הזמן שמישהו ירים את הכפפה ויתמוך בספורטאים הצעירים שלנו. פלוטניקוב הוא דוגמא ראויה לכך שהשקעה בדדרך כלל משתלמת.

קודם כל אדי, מברוק על הזכייה במדליות. ספר קצת על התחרות ועל ההישגים שלך?

"תודה רבה ארז. זאת הייתה אליפות הארץ לגילאי 15-18, ובתחרות הזאת הייתי נחוש מאד ומוכן פיזית ומנטליתזכיתי בתואר אלוף הארץ במירוץ שליחים, בתואר סגן אלוף הארץ ל100 ו-200 מטרים, ובנוסף זכיתי במדליה אשר רציתי בה כל כך בקפיצה למרחק".

האם מדובר בהפתעה מבחינתך על הזכייה או שידעת שתתברג בין הראשונים?

" זאת לא הייתה הפתעה עבורי כיוון שבמשך כל העונה התחריתי וראיתי איפה אני עומד, וידעתי שהתברגתי לאחד משלושת החזקים".

אתה מכוון למספר תחרויות. איזו תחרות היא הפייבוריטית שלך?

"בעונה הבאה יש לי תחרות גדולה הנקראת קרב-רב שהיא תחרות הכוללת שבעה ענפים ויש לי שאיפות גדולות לגבייה"

מאז איתי מגידי ונילי אברמסקי לא יצא מיבנה אתלט ברמה הגבוהה ביותר. אתה רואה את עצמך מגיע לרמות הגבוהות?
"בהחלט כן. המפתח הוא רצינות, התמדה, אמונה עצמית ומצב רוח."

שיחקת גם כדורגל במכבי יבנה. איך היה לשלב בין שני הענפים?

"תוך כדי עונת הכדורגל הנפלאה היו לי תחרויות מבית הספר, ושם הצלחתי מאד ובאופן מפתיע גם זכיתי בתואר סגן אלוף הארץ ב-80 מטרים. לצערי לא ניתן היה לשלב בין שני סוגי הספורט האהובים עליי ולכן שקלתי בכובד ראש את החלטתי".

בכדורגל יש הרבה יותר תהילה וכסף. מדוע בחרת דווקא באתלטיקה?
" ההחלטה האם לבחור באתלטיקה או בכדורגל לא הייתה פשוטה, התייעצתי רבות עם המשפחה והחברים ועם המאמן אלי כהן, ובסופו של דבר החלטתי לנסות בתחום שהלב שלי נטה אליו יותר - האתלטיקה".

עד כמה האימונים קשים ומפרכים?
"אני מתאמן 5 פעמים בשבוע, יש אימונים קשים מאד בדרך כלל בתחילת העונה, ולאחר מכן מורידים בעומס לקראת התחרויות. אך עליי להתאמן קשה יותר על מנת להגיע לרמות הגבוהות ביותר".

מה המטרות שלך לזמן הקרוב וגם לזמן הרחוק?
"המטרה העיקרית שלי כרגע היא לקבוע תוצאה של 11.16 שניות ב-100 מטרים המהווה קריטריון לאליפות העולם. אני מאמין שאוכל לעשות זאת עוד העונה באליפות ישראל לבוגרים שאשתתף". 

אתה מקבל תמיכה מאיזה שהוא מקום או ספונסר?

"אני מקבל תמיכה רבה מהחברים ובת זוגתי, ובעיקר מהמשפחה שתמיד באה לעודד אותי ומאחי הבכור טום שתמיד לצידי, כך שזוהי הזדמנות נהדרת עבורי להביע את ערכתי ולהגיד תודה.

ספונסר אין אך האגודה שלי מכבי ראשון לציון לא מסרבת אם אני צריך "