מכבי יבנה ניצבת פסע אחד לפני הישורת האחרונה של הליגה. כמו תמיד, הטבלה מאוד צמודה.  לאחר כל ניצחון מתחילים לדבר על צמרת, וכל הפסד שולח את עיני הקבוצה לעבר עפולה וראשל"צ שנמצאות סמוך לקו האדום.

בחודש האחרון עברה יבנה מספר שינויים מהותיים. הצטרפו שני זרים איכותיים יחד עם יוסי אופיר המנוסה והטוב. את הקבוצה עזבו שחקנים שלא השפיעו יתר על מידה, ולמעט נבו מזרחי לא היוו חלק משלד ההרכב. גם היכולת (טוב, חוץ מהמשחק בנצרת עילית) באה לידי ביטוי בתקופה הזאת. הקבוצה משחקת הרבה יותר טוב, אטרקטיבית על המגרש ומגיעה לאינספור הזדמנויות.

לטעמי, החלוץ הבולגרי מירו הוא השדרוג המשמעותי ביותר. קשה מאוד לשחקני הגנה בליגה לשמור עליו, ולאחרונה הוא אף איפס את כף רגלו ומוצא את השער. זה לא סוד שיש בעיות תקציביות לרוב קבוצות הליגה. דווקא בזה מכבי יבנה מצליחה לשוט מעל המים ועם השקט הכלכלי שהיא מקבלת מהעירייה אין לה צרות כספיות שמאיימות על קיומה. אם נוסיף לכך שיש למועדון הזה שקט תעשייתי מצד ההנהלה, הקהל שנחשב לרגוע ומתון, תקשורת מקומית מפרגנת (רוב הזמן) ושקט מקצועי למאמן יוסי זוזוט, הרי שמכבי יבנה נמצאת במקום טוב. כמעט.

הבעיה הכי גדולה שלי היא הציפיות. "להישאר בליגה" ו"לנסות לתפוס את הפלייאוף העליון" אלו בעיקר המנטרות שאנחנו שומעים מראשי הקבוצה. ואני שואל, למה?

אם נעבור קבוצה-קבוצה בליגה, למעט מכבי נתניה, נמצא שלל בעיות. מקצועיות וכלכליות.

דווקא ליבנה, שנחשבת לאחת הקבוצות המסודרות בליגה, צריך להיות יתרון על פני כל האחרות. קטמון, בית"ר ת"א/רמלה, עפולה, ראשל"צ, הרצליה, הכח עמידר, הפועל פ"ת, הפועל ירושלים, נצרת עילית וכמובן אום אל פאחם האומללה נמצאות בקשיים כספיים קשים ברמה שהשחקנים לא מקבלים משכורות (נצרת עילית, עפולה, פ"ת) או שהמועדון עצמו שרוי במינוס גדול מאוד (להכח אין שקל נזיל והפועל ירושלים בגירעון של 5.5 מיליון שקלים), ומבין כל הקבוצות האלה יבנה נמצאת במצב הטוב ביותר.

גם מבחינת סגל שחקנים יבנה לא נופלת מאף יריבה, שלרובן יש מספר ילדים חסרי ניסיון בהרכב ובסגל, כשליבנה יש את סגל השחקנים מבין המבוגרים והמנוסים בליגה. הבעיה היא ביומרות. אין שום סיבה שיבנה לא תהיה בפלייאוף העליון. היא חזקה מרוב קבוצות הליגה מכל הבחינות .

לכן צריך לשנות גישה. צריך לחשוב אופטימי ולשאוף קדימה לעבר הצמרת ואף אגדיל ואומר, באופן קבוע עם קריצה לעבר המקום השני. הגיע הזמן שראשי הקבוצה יחשבו למעלה ולא למטה. כל הסימנים מראים כי שם מקומה של מכבי יבנה. העונה, פחות מפלייאוף עליון ייחשב כישלון.