לפני שנה בדיוק התארגנו כמה מאוהדי יבנה ספונטנית, והגיעו ביום שישי לביתו של ראש העירייה, צבי גוב ארי, כדי להראות לו עד כמה נושא שיפוץ האצטדיון העירוני בוער מבחינתם. אוהדי הקבוצה שאלו את גוב ארי על אודות עתידו של האצטדיון העירוני, והתשובות שקיבלו היו: עלות שיפוץ האצטדיון היא מיליוני שקלים, ההתאחדות לכדורגל ומועצת ההימורים אמורות לסייע כלכלית, ובזמן הקרוב אמור להסתיים שלב תכנון השיפוץ ומיד לאחריו מכרז לקבלנים. משטח הדשא הירוק והטריבונה הדרומית החדשה 

מאז זרמו מים רבים בנחל יבנה (למרות הבצורת), והתכנון באמת הסתיים, גם פורסם מכרז כמובטח, והעבודות יצאו לדרך לפני כחמישה חודשים בהריסת החומה הצפונית של האצטדיון.

ומה קרה מאז? כבר עתה ברור כי ההערכה המקורית לסיום העבודות, ינואר 2014, אינן ריאליות. כעת אנו בתחילת חודש מרץ והעבודות רחוקות מלהסתיים. בעיריית יבנה מעריכים כעת כי בחודש יולי יסתיימו העבודות, אך אין זה אומר כי בחודש יולי ניתן יהיה לשחק כדורגל באצטדיון המחודש.

עד עתה בוצע משטח דשא חדש שבוהק בירוק שלו, הוקמה טריבונה דרומית, בוצעו כל התשתיות החדשות, לרבות תשתיות החשמל, אך עדיין עבודה רבה מצפה לעוסקים במלאכה. למשל, הקמת עמודי תאורה, התקנת מושבים, הקמת שירותים לקהל, פירוק מגדל התקשורת הישן והקמת מגדל חדש במקומו, שיפוץ חיצוני של האצטדיון ועוד. כיסא הפלסטיק הראשון

בנוסף, בחודש מאי תבוצע באצטדיון זריעת קיץ, מה שאומר שמשטח הדשא יזדקק לעוד כמה חודשים עד שיהיה ראוי למשחק כדורגל.

מעבר לכך, דרישות הרשויות השונות כגון משטרה וכיבוי אש, ובראשן משרד התמ"ת המחמיר את סף דרישותיו בכל עונה, מאלצות את עיריית יבנה לבצע תוך כדי השיפוץ ואפילו לאחריו אי אלו התאמות שייקחו, מטבען, זמן מה.

בימים אלה העבודות באצטדיון מתבצעות בעצלתיים, זאת כיוון שבעיריית יבנה בוחנים סוגיות תכנוניות שונות הקשורות לשיפוץ (תאורה, חברות סלולריות, שיפוץ חיצוני וכיוצ"ב) במטרה לעמוד בדרישות משרד התמ"ת וכדי לשמור על המסגרת התקציבית של השיפוץ.

משיחות שניהלנו השבוע עם גורמים שונים עולה, כי בשבועיים-שלושה הקרובים ייכנסו עבודות השיפוץ למתכונת מהירה יותר. גם המבנים היבילים שהוזמנו כדי לשמש חדרי הלבשה לשחקנים ולשופטים, יוצבו בקרוב במקומם בצפון האצטדיון.

גורמים בעירייה חזרו ואמרו השבוע, כי הם משוכנעים שמכבי יבנה תפתח את העונה הקרובה באצטדיון המשודרג. גורמים אחרים, פסימיים יותר, העריכו כי מכבי יבנה תחזור לשחק באצטדיון רק בחודש אוקטובר. הלוואי שיתבדו.