כתב- ארז זנו

צילום-חסדאי כהן

שבועיים לפני שאר הליגה, החלה קבוצת בית"ר יבנה להתאמן. המאמן רונן איטח, שהוא בעצמו לא יודע מה יהיה, הבין כי על מנת להיות בכושר טוב לפתיחת הליגה, עליו לתת לשחקניו החדשים/ ישנים מעט יותר אימונים מאשר שאר הקבוצות.
אממה, לא מעט קשיים עוברים על חברי ההנהלה בימים האחרונים. העלייה המדהימה אשתקד הפתיעה את כולם וכמובן שיש לזה השלכות תקציביות. ההוצאות ברמה העונתית עומדות על כ 200 אלף שקלים. אנשי ההנהלה גבי עזרא ואשר שטרית כבר הצהירו כי יביאו כסף פרטי שלהם על מנת להחזיק את הקבוצה מעל פני המים אבל לא בטוח שזה יספיק. אנשי העירייה ובראשם הראש צבי גוב ארי עדיין בוחנים כיצד ניתן לסייע לקבוצה הצנועה הזאת שחרטה על דגלה לשחק עם שחקנים יבנאיים בלבד ותהא התוצאה אשר תהא. גורמים בעירייה אמרו כי הם כן מתכוונים לעזור אך עדיין לא ברור איך ובעיקר מתי. בימים הקרובים אמורים לפנות צוות הניהול למספר של עסקים בעיר על מנת שיעזרו בכלכלת הקבוצה על ידי נתינת חסות. "אנחנו מעוניינים שעסקים שמחוברים לעיר יבינו שמדובר ביבנה נטו. רק יבנאים משחקים. יש לנו מקום על החולצות ועל התלבושות של השחקנים וגם על המכנסיים ובתקווה שמספר נותני חסות יבואו ויהיו חלק ממשפחת בית"ר יבנה.
יש לנו הוצאות הסעה, תלבושות, ביטוחים, רישום ואפילו כביסה. אם כל נותן חסות או בעל עסק ייקח על עצמו הוצאה כזאת או אחרת נצליח להעמיד את הקבוצה כמו שצריך על הרגליים" אמרו ראשי הקבוצה דקות אחדות לפני פתיחת האימון. גם השחקנים דיברו על כך בזמן שהם מתלבשים "עשינו דבר ענק בשנה שעברה ולא רק מבחינה ספורטיבית. הבאנו 300 צופים לכל משחק והראנו שיש ליבנה הרבה מאוד שחקנים כישרוניים מפוספסים. אנחנו מקווים שאנשי עסקים בעיר יבינו שתמורת סכומים צנועים הם יקבלו אחלה של חשיפה ובעיקר הוקרה ענקית על כך" אמר אחד השחקנים הבכירים בקבוצה.
מבחינה מקצועית, המאמן רונן איטח, שעדיין לא בטוח שימשיך גם בעונה הבאה עקב אילוצי עבודה ושכר, החליט בכל זאת לבוא ולהעביר את האימונים הראשונים. חוץ ממנו הגיעו מספר שחקנים בכירים מהעונה שעברה כגון אדיב שרעבי, יוגב בנישו, אודי מגול וגם שני השוערים מעוז משיח ודולב קוז'יקרו. פרצופים מעניינים שהגיעו לאימון היו שחר בן שושן שכבר פרש ובעיקר בר חליפה ששיחק אשתקד במכבי יבנה ונחשב לחלוץ מבטיח. מי שבלטו בחסרונם היו יאיר אבוחצירא שכנראה לא ימשיך, עומרי זראי שפרש מכדורגל סופית וגם מושיקו גורדני ואלירן כהן שעקב ההצלחה הרבה בעונה שעברה זכו לקבל זימונים ממספר קבוצות בליגה א' אך עדיין לא בטוח מה יעלה בגורלם. הקשר עידן כהן, יבנאי ששיחק בנתיבות בשנה שעברה עשוי להצטרף, כמו גם רן פרג'פור שעדיין בודק אופציות בליגה א'. כמובן שסגל השחקנים צפוי להשתנות עד תחילת הליגה. את האימונים החלה הקבוצה במגרש ה 300 מעל הבריכה העירונית עקב שיפוצים שעובר הקצלה ארנה (ביציאה לרחובות). המגרש מוזנח, הדשא אכול והרשתות קרועות. אם כל זה לא הספיק אז במהלך האימון החלה אזעקה שאילצה את כולם להסתתר מפני איומי הטילים של החמאס. ואז הגיעה עוד אזעקה. ועוד אזעקה. אחרי אימון הפתיחה נדמה כי ימי קיץ מעניינים וקריטים עומדים בפני הקבוצה. אנחנו נעקוב.