כתב- ארז זנו

 צילום- חסדאי כהן

 

מכבי יבנה יצאה למשחק מול הפועל עפולה בידיעה כי שני השחקנים הטובים שלה גבע ברקאי ובעיקר לנרי קהינדה לא ישחקו עקב פציעות. יחד עם זאת, נראה כי בקבוצה לא השכילו לנצל זאת מי יודע מה. המפגש מול הקבוצה הסימפטית מהצפון הסתיים ללא הכרעה עם תיקו מאופס. כ50 יבנאים אמיצים העדיפו להצפין עד לעפולה הקרירה ולצפות במחזה לא נעים בכלל מצד שתי הקבוצות שלא הגיעו במשך משחק שלם ליותר מדי הזדמנויות. דווקא עפולה הייתה זאת עם שתי הזדמנויות טובות מאוד אך בשתיהן ידו של השוער גיא סלם הייתה על העליונה.  יבנה כן ניסתה לתקוף ולהכריע את המשחק ובכל שלבי המחצית השנייה היא זאת שהובילה את הקצב אבל הכדורים של הקישור נעצרו בטווח רחבת ה 16 ללא כל הזדמנות ממשית מול השוער הוותיק מאיר כהן. דווקא יבנה, עם כמות השערים הגדולה ביותר בליגה במשחקיה סיימה עם תיקו 0-0 מה שמעבר לכך שהיא לא כבשה, היא גם לא ספגה. עבור הגנת יבנה, שלא בדיוק מזכירה את הגנת איטליה בשיאה, מדובר בהישג מצוין. עוד כמה משחקים כאלה וניתן יהיה להגיד שהיא השתפרה. בלי קשר, חובה לציין לטובה את השוער גיא סלם. סלם עשה טעות קשה במשחק הקודם מול רמת השרון. הפעם סלם היה מאוד מרוכז, מפוקס ושלט ברחבה. מעבר לכך, השוער הציל פעמיים את הקבוצה מספיגה כמעט בטוחה והיה אחד האחראיים ללקיטת נקודת החוץ. דווקא ההתקפה, שנחשבת לטובה יחסית לליגה, הייתה אנמית לחלוטין והכדורים לא הצליחו לעבור את מחסום רחבת ה 16. דוד רביבו, שהיה בכל מקום על המגרש ודניאל גרץ המוכשר ניסו פעם אחר פעם להכניס כדורים, אך ללא הצלחה. מי שכן שיחק באופן מפתיע היה הקשר ליאור ז'אן. מסתבר כי ז'אן דחה פעם נוספת את הטיסה לאמריקה הרחוקה ולאחר התייעצות, עלה לשחק. ליאור היה אגרסיבי כהרגלו במרכז השדה ועשה עבודה אפורה בצורה מוצלחת, משהו שיחסר ליבנה באופן מובהק. לקראת המשחק הקרוב נמצאת יבנה בבעיית סגל קשה כאשר בנוסף לעזיבתו של ז'אן ופציעתו הידועה של תומר בן חיים, גם הקשר עמית לוגסי ייעדר עקב טירונות במחנה 80 וסביר להניח שהוא לא ייטול חלק באימוני הקבוצה בחודש הקרוב. אם כל זה לא חסר אז גם הבלם ניבאלדו ייעדר עקב צבירת 5 כרטיסים צהובים. מאמן הקבוצה התייחס למשחק עצמו וגם על המשך הדרך "אני מרוצה מהתוצאות האחרונות שלנו ואני מקווה להמשכיות" על ההיעדרויות אמר המאמן "אין מה לעשות. זה חלק מהכדורגל וזה לא מהווה עבורי שום תירוץ. יש לנו סגל רחב ונדע להתמודד עם כל היעדרות כזאת או אחרת"

סלם. שתי הצלות גדולותהתוצאה המאופסת בהחלט שיקפה את הלך המשחק ונראה כי אף קבוצה לא קופחה. לעפולה יש אצטדיון משופץ שכעבור שנתיים של שיפוצים הורחב מ 300 כיסאות ל 2000 ובנוסף יש לו מגרש אימונים צמוד. לאוהדי עפולה ישנה פרגולה שמכסה מעט את הגשם והקור ומדובר במגרש נחמד מאוד. אוהדי יבנה שוכנו במקום צדדי ביותר ומרוחק מכר הדשא. לאחר בקשות להגיע יותר למרכז, החליט ראש מערך האבטחה להתנהג בגסות ולדבר מכוער ואף איים להוציא את כותב שורות אלו מכיוון שביקש לקבל את פרטיו. לאחר מכן התערב חבר הנהלת עפולה שהחליט כן להיענות לבקשה ואוהדי הקבוצה ראו היטב את המשחק. בימים אלו מוגשת תלונה רשמית בהתאחדות כנגד האבטחה. ביום שישי תארח מכבי יבנה את הקבוצה אולי המאכזבת ביותר עד כה בליגה, אחי נצרת. למרות מיקומה הגבוה בטבלה (5) היא נמצאת במרחק 9 נקודות מהמקום השני ובמחזור האחרון ספגה תבוסה משפילה 3-0 בבית מול קרית גת. באזור עילוט אמרו השבוע כי במידה ונצרת תפסיד ליבנה, המאמן שלומי דורה ימצא את עצמו מחוץ למערכת. בהצלחה

 

הכר את היריבה- אחי נצרת

עם תקציב גבוה מאוד ושחקנים בדמותם של אלן מסודי, עלי חטיב, עידו אקסברד, שי מיימון וסביטי ליפניה, אמורה הייתה נצרת להיות עם הרבה יותר נקודות. הלחץ של הקהל לפטר את המאמן שלומי דורה נתקל בחומה של ההנהלה. מדובר בקבוצה סופר קשה ולעניות דעתי תדבר חזק עד תום העונה על העלייה.