כתב- ארז זנו  צילום- חסדאי כהן

אחרי פתיחה נפלאה של 4 ניצחונות רצופים וחלומות על כיבוש הצמרת, מתחילה אליצור יבנה לאבד גובה ולחזור למימדים שלה. אם מישהו חשב שהתבוסה לרעננה הייתה מקרית אז הגיע המפגש מול הפועל באר שבע ובו האמת התנפצה לרסיסים על פניהם של אנשי הקבוצה. לכל אורך המשחק רדפה יבנה אחרי האורחים מהדרום שהגיעו נחושים יותר ועם הרבה מאוד אנרגיות. מעבר לכל נתון סטטיסטי, זה היה מאוד בולט לעיני 100 הצופים בקושי שהגיעו לאולם ברמלה. למשחק עצמו הגיעה אליצור ללא פלין קליימן שפצוע בכתפו ולא ברור מתי יחזור. למרות שהיה בסגל, קליימן לא שיחק ולו דקה אחת. את מקומו בחמישייה תפס יניב סולומון וזה גמל למאמנו במשחקו הטוב ביותר העונה. היריבה מבירת הנגב הציגה לראווה את אלעד הופמן שמוכר היטב ליבנאים. הופמן היבנאי נחשב לשחקן הטוב ביותר ששיחק בשורות הבוגרים של יבנה אי פעם (ההוא מסקרמנטו לא שיחק מעולם בבוגרים של יבנה) וגם הפעם הוא הוכיח את עצמו עם יכולת נפלאה, בעיקר במחצית ראשונה גדולה שכללה 17 נקודות אישיות.

המשחק כאמור נפתח עם נקודות מהירות של באר שבע שנטלו את ההובלה משריקת הפתיחה ולא שמטו אותה עד הסוף. הרבע הראשון הסתיים 24-15. ברבע השני היו אלה סולומון וגסטון שהחזירו את הקבוצה למשחק וצימקו ל 34-30 אבל עד המחצית הצליחה ב"ש ללחוץ שוב על הדוושה ולהחזיר את היתרון הדו ספרתי ל 53-41. גסטון היה בלתי עציר עם 18 נקודות בחצי הראשון של המשחק אבל לא היה לו שום כח עזר וככה גם הקבוצה כולה נראתה. ברבע השלישי גם גסטון נעלם. אף לא נקודה אחת ברבע שלם. היחיד שתפקד היה סולומון וקצת עזרה מאבי פוגל שצלף מחוץ לקשת. האורחים עלו ליתרון של 20 הפרש (61-41) כשלא מעט מהנקודות נעשות מריבאונד התקפה  והזדמנויות שניות של האדומים. בדקות האחרונות של המשחק שני המאמנים הבינו כי מדובר בגארבג' טיים מוחלט ושיחקו עם החמישיות השניות שלהם ובסיום 98-79 מאוד מאוד מאכזב עבור היבנאים שקיוו לחזור למסלול הניצחונות אך צברו לעצמם הפסד שני ברציפות ונראה כי הם נוחתים לקרקע אחרי חלומות הצמרת של השחקנים. חובה להגיד, באר שבע קבוצה חזקה מאוד עם  שלל שחקנים איכותיים ועם תקציב שהוא אחד הגבוהים בליגה. אלא שביבנה הרגילו אותנו לרמה גבוהה ויכולת משובחת. קלעו ליבנה-  יניב סולומון 24 (5 רב'), כריס גאסטון 23 (11 רב'), אבי פוגל 14, ג'ונתן בולוק 8 (6 רב'), יריב עמירם 4 (6 רב'), גיא אוד (5 אס'), אוראל לוי ויונתן דוד 2 כ"א. יובל רחמילביץ' שיחק ולא קלע"

משהו קרה בשבועיים האחרונים והמאמן אוהד יתום חייב לפתור את העניין הזה. ג'ונתן בולוק הוא בחור נפלא. מדברים עליו רק טובות במועדון בהקשר החברתי, אבל נדמה כי הוא לא מספיק מחובר. הוא לא לוקח על עצמו יותר מדי, הוא לא מייצר נקודות ופחות משפיע על המשחק. בתום המשחק אסף המאמן אוהד יתום את שחקניו לחדר ההלבשה ודיבר ארוכות, משהו שהוא בדרך כלל לא עושה. יתום חייב לנער את שחקניו כי המשך המשחקים לא הופך לקל יותר. יש לא מעט קבוצות שרואות עצמן בצמרת הליגה ועל יבנה להשתפר אם ברצונה להיות בתוך החלק העליון שבטבלה. השחקן המצטיין של הקבוצה היה יניב סולומון אבל לא נראה שזה מנחם אותו יותר מדי "אני מעדיף לא לקלוע נקודה ולנצח מאשר להפסיד ככה" אמר סולומון והמשיך "לא שיחקנו כמו שאנחנו יודעים, לא שיחקנו ביחד וזה מה שקורה. התחלנו לאלתר ולא שיחקנו לפי התוכנית וככה גם הייתה התוצאה. אני לא יודע מה השתבש. יש לנו צוות מקצועי טוב ואני יודע שהוא יוציא אותנו לדרך חדשה יותר טובה". ביום שלישי הקרוב תצא אליצור יבנה למשחק לא פחות קשה כאשר תתארח באולם זיסמן אצל עירוני רמת גן. הסגולים עברו שינוי מהותי לאחרונה כאשר החליפו את שני הזרים שלהם וכעת עם נייט מילר וקלי בידלר, הקבוצה מגוש דן מציגה קבוצה איכותית. בהצלחה