כתב- ארז זנו  צילום- חסדאי כהן

 

ארבעת הניצחונות בפתיחת העונה גרמו לאנשי יבנה ואוהדיה לפנטז על עונה חלומית, עונה היסטורית אבל החודש האחרון החזיר אותה לפרופורציות הנכונות והריאליות. שלושה הפסדים בשלושת המשחקים האחרונים הוציאו את הרוח מהמפרשים של אליצור ועכשיו כבר מדברים על התברגות בפלייאוף העליון. האמת שגם בניצחונות המאמן אוהד יתום לא יצא בהצהרות מרחיקות לכת ואמר כי להגרלה היה חלק משמעותי בכך.

 יחד עם זאת, יבנה שיחקה מצוין והשיגה את הניצחונות בעיקר בזכות האנרגיות, אותן אנרגיות שלא קיימות במשחקים האחרונים. הקבוצה יצאה למשחק חוץ בזיסמן מול עירוני רמת גן, קבוצה שפתחה חלש את העונה ולכן עברה מתיחת פנים רצינית ביותר. יבנה פשוט הגיעה בזמן הלא נכון. שחקנים כמו קלי בידלר (שותפו של כריס גסטון לעונה הגדולה של מגדל העמק אשתקד) ונייט מילר הצטרפו בשבועיים האחרונים ומדובר לדעתי לצמד הזרים הטובים בליגה. יחד עם שון דניאל וארד הררי הנה לכם קבוצה ראויה להילחם על כניסה לפיינל פור. המשחק עצמו נפתח בהתלהבות של שתי הקבוצות שלא הפסיקו לקלוע. מצד אחד מילר נכנס חזק לעניינים ופגע מכל טווח ומצד שני היו אלה שני הזרים בולוק וגסטון שהיו ספקי הנקודות הראשיים והכמעט בלעדיים של יבנה.

בתום הרבע הראשון הובילה רמת גן 29-25. גם ברבע השני רמת גן המשיכה באותו קצב נקודות אבל דווקא יבנה הייתה זאת שנרגעה ועם כמה חילופי מנוחה מאולצים ההפרש הלך ותפח עד ששריקת המחצית הראתה 58- 45 לזכות המארחים בסגול. גם במחצית השנייה מילר לא הוריד את הרגל מהגז, ההגנה של יבנה המשיכה להיות מסננת וכמעט כל כדור נכנס לסל. אמנם יבנה הצליחה להקטין מעט את ההפרש מדי פעם אבל לא סיכנה באמת את המארחים שהיו פשוט יותר טובים, בטח במשחק כל כך חלש הגנתית של הצהובים. בסיום זה נגמר 113-97 מאוד מאוד מאכזב כשגם אוהד יתום יודע שמשהו לא עובד בקבוצה שלו.

בולוק. הזרים היו דומיננטים. דומיננטים מדישני הזרים של יבנה נתנו תצוגת משחק נפלאה. בולוק (25 נקודות, 7/7 מהשדה) וגסטון (28 נק', 7 ריב', 5 אס', 35 נקודות מדד) היו גדולים במשחק ובלתי ניתנים לעצירה אבל הבעיה שהם היו היחידים שבאמת הופיעו. כל הישראלים היו במשחק בינוני במשחק ואין אף אחד שהצליח להתעלות על עצמו. במצב שכזה, קשה מאוד לנצח משחקים בליגה הצפופה הזאת ובטח שלא לשאוף למשחקי פלייאוף. מעבר לכך, יבנה גוררת אחריה שלושה הפסדים רצופים והקבוצה חייבת לעצור את כדור השלג שהולך וגדל. המשחקים לא יהיו יותר קלים בהמשך ויתום חייב לחשוב איך מוציאים את השחקנים לדרך חדשה. כרגע הקבוצה נטולת אנרגיה והיריבות חוגגות עליה בהתקפה.

בנוסף וכמה שזה לא נעים, המאמן צריך לראות האם הוא מעוניין בשינויים פרסונליים במערכת. זה נכון שיש קבוצה יחסית מגובשת אבל כרגע זה לא נראה מספיק להמשך הדרך. אולי צירוף שחקן כזה או אחר יביא את יבנה למקומות הרבה יותר טובים, כמובן הכל בהתאם למצב הכלכלי של הקבוצה. לאחר המשחק דיבר יתום על המשחק עצמו ועל כל התקופה האחרונה "אנחנו פתחנו את העונה מדהים, כרגע הכנסנו את עצמנו לסוג של משבר, אנחנו נותנים לקבוצות מולנו להיכנס ליום מדהים לשלשות, ומאבדים כדורים קריטים. גם שניצחנו ידענו שיש לנו עוד דרך ארוכה להשתפר בצד המנטלי והמקצועי, בהרבה דברים אנחנו מתקדמים וחלק מהדברים אין התקדמות. נקבל את כל ההחלטות בהגיון ובמחשבה נקייה, בכל מקרה השינוי לטובה יבוא קודם כל ממנהיגות והפגנת אופי של שחקנים שנמצאים בתוך הקבוצה, והרצון שלהם להתחבר ולהפוך ליחידה אחת, לוחמת ,קשוחה מתלהבת ומגובשת, ברגע שזה יקרה נהייה תלויים רק בעצמנו". על השינויים בסגל השחקנים אמר המאמן, "אנחנו חושבים לכול הכיוונים על מנת להצליח לעמוד במשימה הראשונה העיקרית והיא כניסה לפלייאוף, כרגע אנחנו בפנים, בפליאוף במקום השישי".

ביום שלישי תחזור אליצור יבנה למגרשה "הביתי" ברמלה כאשר תארח (19:30) את הפועל עפולה/ גלבוע ותנסה לצאת לדרך חדשה. היריבה מבירת העמק נחשבת לאחת הקבוצות החזקות בליגה עם שלל שחקנים איכותיים כמו ברנדון בראון, ז'ילברטו קלאוול, זיו בן צבי המוכשר וגם שני אקסים של יבנה, איגור סימין ונועם מטלון. בהצלחה.