18/5/2012 מגרש התענכים. דקה 43. מכבי יבנה בפיגור 1-0 מול אסי גלבוע. פנדל לזכות המארחים מהצפון. אם זה בפנים ביבנה היו נשברים במחצית והיו חייבים שני שערים על מנת להעפיל ללאומית. אבי מלכה ניצב מול יניב בן ישי. השוער הוותיק שנתן עונה גדולה, לקח את הכדור בשתי ידיו ולא עזב אותו גם אחרי שכל חבריו לקבוצה קפצו עליו. את הסוף כולם יודעים. יבנה העפילה לליגה השנייה, בילתה שם ארבע שנים וכעת היא מדשדשת בליגה א' האפרורה והמייאשת.

לפני שלושה שבועות אירחה מכבי יבנה את קביליו יפו ואת מאמנה אורי קרגולה שזכה גם למגן הוקרה מהיו"ר חיים אזולאי. לקול תשואתם של 120 אוהדים. ליניב בן ישי יש לא מעט מניות מאותה עונת עליה. מסתבר כי גם אצלו אותה עצירת פנדל חקוקה עמוק בזיכרון. זיכרון מתוק. לבן ישי יש רק מילים טובות להגיד על יבנה ואחרי שחגג לפני שלושה חודשים את גיל 40, הוא מספר כי אותו משחק בתענכים היה הגדול והמתוק ביותר בקריירה הענקית שלו . כעת הוא מגיע ליבנה על תקן השוער של בני יפו, כשאחריו, כך הוא טוען, יחזור להיות אוהד הקבוצה

 • יניב, יש התרגשות לשחק מול יבנה?

  " בטח, מאוד. יבנה בשבילי היא מקום שתמיד אזכור אותו לטובה. עשינו פה עונה מדהימה שאזכור אותה לתמיד. זה לא עוד מקום עבורי אלא קבוצה שאני מאוד אוהב ועוקב אחריה. אישית אני מאוד מתרגש מהמפגש הזה"

 • עקבת אחרי המועדון מאז עונת העלייה?

  " בהחלט. ולא רק שעקבתי אלא גם הבאתי בעונה שעברה את השוער גל טובלי שהוא שחקן שלי שאני מייצג. יש לי פינה חמה ליבנה ומאוד היה עצוב לי לראות שהקבוצה ירדה ליגה"

 • בוא נחזור לתענכים. דקה 43.

  " אני יכול להגיד לך שזה הזיכרון הכי מתוק שיש לי מהקריירה שלי. יוצא לי לחשוב על הפנדל הזה מדי פעם וזה גורם לי לחיוך. עד היום פונים אליי אוהדים של יבנה ומזכירים לי את זה. הכל הלך לנו"

 • כמו שיש נס ז'לגיריס, ככה יש את נס התענכים

  "(צוחק) בדיוק ככה. זה לא פחות מנס ז'לגיריס מה שעשינו שם. פשוט כיף להיזכר בזה כל פעם מחדש. בטוח שאספר על זה לנכדים שלי ביום מן הימים"

 • אתה כבר בן 40. עד מתי?

  " עד מתי שהגוף יסחוב. עברתי הרבה עליות וירידות ואני מרגיש טוב עם עצמי"

 • אתה מגיע עם בני יפו. אתם בתחתית. תרדו ליגה?

  " זאת קבוצה חדשה והיו לנו בעיות במחזורים הראשונים של חבלי לידה. אנחנו משתפרים והשגנו כמה תוצאות טובות. מאמין שהסיבוב השני יהיה יותר טוב ונישאר בליגה"

  בן ישי מבקש להגיד עוד משהו "תעשה לי טובה. תוסיף בבקשה שאני מאוד אוהב את הקהל של יבנה. נקשרתי אליו ואני רוצה להודות לו על כל התקופה ההיא. תמיד יבנה תהיה בליבי"