צילום: יח"צ

מה קורה אחרי פשיטת רגל?

אחרי שמסיימים את פשיטת הרגל מרגישים הקלה גדולה, כי כל הדברים נגמרו. אבל יחד עם זה מתחילה תקופה של חרם מצד הבנקים, כאשר הבנקים בכלל לא מעוניינים לדבר אתכם ולא רוצים לתת לכם שום דבר. השנים עוברות והדברים כמעט לא משתנים וצריך לעבור הרבה מאוד זמן עד שיגיע המצב שבו אתם תרגישו רצויים בבנקים.

מה קורה עם משכנתא?

כמו בכל שאר הדברים בבנק, גם משכנתא היא מחוץ לתחום בשנים הקרובות אחרי פשיטת רגל. אבל החיים לא יכולים להיות בהמתנה הרבה זמן וכולם צריכים להתקדם, וכשההזדמנות לקנות בית עולה, צריכים לנצל אותה ולהסתער על האפשרות לקנות בית.

בקניית בית יש בדרך כלל מצבים שבהם הברזל חם וצריך להכות עליו, כי אם מפספסים את ההזדמנות היא לא חוזרת על עצמה ויכולות לעבור עוד שנים רבות עד שההזדמנות תחזור על עצמה שוב. גם במצבים של אחרי פשיטת רגל, צריך לקפוץ על ההזמנות ולתפוס אותה בשתי ידיים.

מי אני ומה אני עושה?

התפקיד שלי הוא לקחת מצבים של משכנתא אחרי פשיטת רגל, ולהפוך אותם להצלחות. בדרך כלל כאשר מגיעים לבנק אחרי פשיטת רגל לקחת משכנתא, מה שקורה זה שהבנקאי שאתם מגיעים אליו, הוא בכלל לא רוצה לשמוע על מה שיש לכם להגיד.

התפקיד שלי הוא להיכנס למקום הזה בדיוק ולגרום לכך שהבנק ירצה כן לשמוע עליכם. היות ואני לא מדבר עם בנקאים בסניפים אלא מדבר רק עם מנהלים בכירים בדרגת מנהל אזור ומעלה, אני מביא את הבקשה של המשכנתא לאדם שכן יהיה מוכן לשמוע את הסיפור ולנסות להבין מה בדיוק גרם לפשיטת רגל ואיך בדיוק ניתן להתגבר על הבעיות.

הרי כאשר אתם מגיעים לבנק, הבנק למעשה בכלל לא רוצה לשמוע עליכם. לעומת זאת כאשר אני מגיע לאחד המנהלים בבנקים, אנחנו נמצאים בסיטואציה אחרת לגמרי. אנחנו יושבים ביחד ומנסים להבין איך ניתן לאשר את בקשת המשכנתא.

זה בדיוק ההבדל בין יועץ משכנתאות רגיל שבדרך כלל נרתע לחלוטין מלגעת באנשים שעברו פשיטת רגל, לבין מומחה בתחום שיודע בדיוק את הנקודות שצריך לטפל בהן כאשר מגיעים לבקש משכנתא אחרי פשיטת רגל.

מרטין בוקסדורף הוא מומחה בעל ניסיון של עשר שנים בטיפול במשכנתאות של אנשים שעברו פשיטת רגל.