פינוקים לכלבים

התשובה אינה חד משמעית. יש 'פינוקים' שבהחלט גם כוללים מרכיב של מזון בריאות לכלב ויש בחנות חיות 'צעצועי כלבים' שבהחלט גורמים להם אושר ויכולים לסייע לנו להתמודד בהצלחה עם בעיות התנהגות שהכלב סובל מהם.  

אוכל, קדימה אוכל

המצרך הראשון והחשוב ביותר הוא כמובן 'מזון הכלבים'. למרות שהכלב בוית על ידי האדם כבר לפני למעלה ממאה אלף שנים, מזון הכלבים הייעודי הוא בגדר המצאה יחסית חדשה ששימוש פופולרי בה נעשה רק במאה השנים האחרונות. עד אז הכלבים הסתדרו עם שאריות המזון שלנו. במשך תקופה ארוכה מזון מתועש לכלבים היה מזון באיכות נמוכה. אך ככל שהמדע והתודעה המערבית בעניין זכויות הכלבים התפתחה, כך התפתח גם מזון הכלבים. כיום יש בשוק מאות אופציות מעולות של סוגי מזון פרמיום שמכילים את כל אבות המזון שהכלב זקוק לו וכוללים מספיק חלבונים מהחי. יש מזונות שמותאמים לכלבים גדולים ומזונות שמותאמים לכלבים קטנים, מזון דיאטטי לכלבים שמנים, מזון לגורים, מזון לכלבים זקנים, מזון לכלבים נטול נתרן ואפילו מזון כלבים טבעוני (שנועד בעיקר לרצות בעלי כלבים טבעוניים). הקפידו לקנות את המזון לכלבים שלכם רק מעסק שבקי בכלבים ומבין בצרכים שלהם. אל תתביישו להתייעץ עם הווטרינר שמכיר את הכלב שלכם כדי לקבל את ההחלטה לגבי מזון הכלבים המתאים  לו ביותר.

 

חטיפים וביסקוויטים

אל ביסקוויט הכלבים המסורתי הצטרפו בשנים האחרונות תועפות של חטיפים ו'ממתקי כלבים' מסוגים שונים. חלק מהחטיפים כוללים תוספות של ויטמינים חיוניים שיכולים לתרום למראה פרווה בריא ומבריק יותר ולשפר את הבריאות של הכלב באופן כללי. גם פה כדאי להתייעץ עם המומחה של חנות החיות. חשוב לציין שהיום ברוב שיטות האילוף המתקדמות, מקובל לעבוד רק באמצעות 'חיזוקים חיוביים' ולכן חטיפים הם גם כלי עבודה הכרחי עבור מאלפים.

צעצועי כלבים

כן, גם כלבים אוהבים לשחק, וסביב הצורך הטבעי הזה התפתחה תעשייה שלמה. יש צעצועים, כמו צעצועי הלעיסה למיניהם, שיש להם ערך בריאותי או חינוכי. יש צעצועי לעיסה שמסייעים לכלב לשמור על ניקיון ובריאות השיניים ויש כאלה שיכולים להוות עבורו תחליף לתחביב הכלבי העתיק של לעיסת ספות. סוג אחר של צעצועים הם אלו שמיועדים לפעולה משותפת של בעל הכלב והכלב כמו הכדורים הייעודיים (כאלה שכלב יתקשה לפרק בנגיסה אחת) או צלחות הפריזבי. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו