מעטפת הבניין שרופה לחלוטין

הדרמה החלה כמה דקות אחרי השעה 1 בלילה. אחת השכנות בבניין ברחוב מלכי יהודה התעוררה לקול שמיעת פיצוצים של החלון בקומה הראשונה. היא קמה  וראתה אור גדול ומיד התחילה לצעוק במדרגות "אש אש אש".

דיירי הבניין החלו להתעורר בבהלה, ואחד מהם, שלמה בנישו, החליט כי הוא לא נמלט מהבניין עד לבוא לוחמי האש, אלא לוקח זרנוק מחדר המדרגות ומתחיל במאמצי הכיבוי.

"אני בצוות כוננות של קופ"ח כללית שם אני עובד ותרגלנו את המצבים האלה", סיפר בנישו ליבנה נט. "לקחתי את הצינור מחדר המדרגות והשפרצתי לכיוון האש שבאה מכיוון הפרגולה שבחצר הבית בקומת הקרקע תוך שאני מתאמץ לדחוף את האש החוצה, שלא תיכנס לבית הסמוך וזאת עד להגעת מכבי האש, שהגיעו בכוחות גדולים".

בנישו מספר שהיה נס גדול לא רק כי האש לא אחזה בדירות עצמן אלא כי היה הרבה ציוד בחצר וגם בלוני גז, ומזל גדול שהם לא התפוצצו וכך נמנע אסון גדול.

במהלך מאמצי הכיבוי הייתה פניקה גדולה בקרב השכנים, שחלקם לא הצליחו להתפנות בזמן. בקומה שלישית הייתה משפחה עם ידלים קטנים שצעקו מהחלון "הצילו הצילו", ומאחר והיה עשן סמיך בחדר המדרגות לא ניתן היה לצאת.

גיבור היום | שלמה בנישו

אבל לא רק בנישו סייע. שכנים רבים נרתמו למשימה וסייעו לאלו שהתפנו מבתיהם, חלקם לבושים בבגדי שינה בלבד שנמלטו אל הקור שברחוב. גם הרב הראשי של יבנה דוד אבוחצירה ואשתו, הגרים בסמוך לבניין התגייסו לעזור לשכנים שהתפנו והביאו מעילים ושמיכות.

"הארוע עצמו הסתיים למרבה המזל ללא נפגעים", סיכם בנישו, "למרות שאני נכנסתי ראשון בלי מסיכה ובלי כלום כי לא חשבתי באותו הרגע ויש לי קצת צרבת, אז אלך לבדוק את עצמי כדי לראות שהכל בסדר".

 

זו לא הייתה הפעם הראשונה בה הגיעה אש הרסנית לביתו של שלמה בנישו. "לפני כ-25 שנה גרנו ברחוב הלילך, והדירה נשרפה כולה", הוא משחזר, "אני קורא לועדי בתים להכין את עצמם למצבים כאלה על מנת לדעת לתת תגובה מיידית למצבים כאלה ולמנוע אסון גדול. אי אפשר לדעת איפה ומתי זה יפרוץ".

פקחי עיריית יבנה והשיטור הגיעו ראשונים לזירת האירוע יחד עם מנהל מחלקת הבטחון ציון דויד והזעיקו את כוחות הכיבוי. הפקחים פינו את הדיירים למקום בטוח עד לכיבוי הדליקה וסייעו לתושבים באיתור ובהגעה לבית משפחותיהם בעיר. עובדות סוציאליות מטעם האגף לשירותים חברתיים ומנכ"ל העירייה דוד שטרית נפגשו הבוקר עם הדיירים ובמקרה הצורך יינתן סיוע ככל האפשר.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו