ליהי אדל חסון

בתביעה שהגישה לבית משפט השלום בתל אביב נגד חברת הטיולים אקו טיולי שטח בע"מ באמצעות עורך דין בנו גליקמן, נטען כי ביום ה-10 לטיול, בבוקר בו הקבוצה הייתה אמורה להמריא בטיסה פנימית, החלה התובעת לחוש כאבי בטן קשים ביותר. בדיעבד התברר כי היא סובלת מבקע ומעיים כלואים.  המדריך הכניס את התובעת לאוטובוס כשכל הדרך התובעת מקיאה וצורחת מכאבי בטן נוראיים.  בהגיעם לשדה התעופה  הושיבו אותה בכיסא גלגלים כשהיא חצי מעולפת. עובדי הנמל הזעיקו רופא מקומי שסירב לאפשר לה לטוס.

למרות מצבה, המדריך עלה לטיסה עם הקבוצה והורה למדריכה המקומית לאתר שדה תעופה אחר שיסכים להטיס אותה. המדריכה לקחה את תובעת באמבולנס כשהכרתה מעורפלת לבי"ח מקומי קטן , שם  נאמר לה שהם לא יכולים לטפל בה אך חייבים לנתח אותה מיד כי מתחיל להיווצר נמק במעיים.

המדריכה המקומית התעלמה מהצורך לניתוח דחוף ובהגיעם לנמל תעופה אחר, ביקשה מהתובעת לעמוד על רגליה מבלי  ליידע את חברת התעופה והנמל על מצבה הרפואי ולעבור את כל הבדיקות הביטחוניות לבדה. ברגע שהמטוס המריא היא איבדה את הכרתה ועם  נחיתת המטוס במקום לקחת אותה בדחיפות לניתוח הסיעו אותה למלון.  למחרת התובעת לא הצליחה לקום מהמיטה,  המדריך הוזעק למיטתה ולאחר שהודיעה לו כי אינה יכולה למטוס המדריך טס עם הקבוצה ונטש אותה שוב.  

האשה  נותרה לבדה במלון, מבלי יכולת לתקשר וללא יכולת להגיע עצמאית לבית חולים כשהיא שרויה בדמדומים והזיות, והיא מתעלפת לסירוגין. כעבור זמן לא ידוע מתורגמנית החליטה להזעיק רופא שפינה אותה לבי"ח מקומי מסורתי. שם נמסר לה שהיא חייבת ניתוח חירום אבל כיוון שלא היה ברשותה הכסף הדרוש, היא הושארה יום שלם על אלונקה בחדר צדדי עד שבנה הגיע מישראל.  הרופא המנתח ציין בפני התובע כי רוב הסיכויים שהניתוח לא יצליח, ובסיום הניתוח הוא  יצא עם המעיים של התובעת בשקית ועדכן לבן שנאלצו להוריד לאימו  כמטר וחצי מהמעיים שכבר השחירו.  לאחר שבועיים בטיפול נמרץ  הם שבו לארץ והאשה נאלצה לעבור ניתוח בטן נוסף. לאחר שבאחד הלילות כל תפרי הבטן התפוצצו והבטן נבקעה לשניים עברה התובעת הניתוח שלישי כאשר הבטן נותרה "פתוחה" במשך כ-10 חודשים כדי שהנוזלים המזוהמים ייצאו גופה. בחודש מאי  2015 , 9 חודשים לאחר הניתוח שעברה בסין, הבטן נסגרה סופית.

במהלך התקופה בנה התחתן אך האם אינה זוכרת חלק גדול מהחתונה  כי במהלך החגיגה סבלה מבחילות קשות ובקושי יכולה לעמוד על רגליה.  כתוצאה מהרשלנות הפושעת של חברת הטיולים והמדריך מטעמה,  נותרה לתובעת נכות בשיעור של 25 אחוזים.

עו"ד בנו גליקמן טוען בין היתר בשמה של התובעת כי חברת הטיולים סיפקה מדריך רשלן, אגואיסט, אנטיפט, שפעל במחדל וברשלנות. החברה התרשלה בטיפול במצבה הרפואי ותלונותיה של התובעת ופעלה באופן חובבני ומסכן חיים.

לפני הטיול לסין התובעת הייתה  בריאה יחסית לגילה, עבדה במלוא המרץ והדריכה קבוצות מטיילים בארץ ובחו"ל. כתוצאה מהמקרה. רק 10 חודשים לאחר המיקרה היא  הצליחה לשוב לעבודתה בלית ברירה, למרות הפגיעה בכושר תפקודה.  האשה תובעת לקבל פיצוי בסך של כחצי מיליון שקלים עבור הפסד שכר, עזרת צד ג', טיפולים רפואיים, החזר הוצאות בגין הוצאות הטיול והטיסות לתובעים, כאב וסבל, פגיעה בהנאות החיים, פגיעה בשמחת התובעים ותפקודם האפשרי בחתונת הבן.

טרם הוגש כתב הגנה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו