יח"צ

עוזי ערן, נשיא המועדון, ציין בדברי הברכה כי הפרס מבטא את פועלם ארוך השנים של בני הזוג ברוניצקי בתעשייה, בחינוך התעשייתי ובחינוך בכלל. עוזי סקר את שתוף הפעולה ארוך השנים בין דיתה ויהודה ברוניצקי לבין מועדון רוטרי יבנה. שתוף הפעולה החל בבית הספר אורט אורמת שהוקם על ידי יהודה ודיתה. חברי המועדון יזמו וקידמו יחד עם בני הזוג הקמת סדנה לעיבוד שבבי ממוחשב. יזמה זו התרחבה, תודות ליהודה ודיתה ותודות לראש העיר מר צבי גוב ארי, להקמת מכללה טכנולוגית שבית הספר יהיה חלק ממנה. מבנה המכללה מוקם בימים אלו והתכנית היא לפתוח את שערי המכללה לקראת שנת הלימודים הבאה. הסדנה לעבוד שבבי ממוחשב כבר פועלת במיקום זמני, תודות לתרומתה של חברת אורמת אשר רכשה מכונה לימודית מתאימה ועובד החברה אחראי על תפעולה ועל הוראת המקצוע לתלמידי בית הספר.

במסגרת ישיבה חגיגית זו ציין המועדון גם את זכייתה של שני קייקוב תלמידה כתה ו' מבית הספר ביאליק לטבע במקום הראשון בתחרות העירונית ובתחרות האזורית של פרויקט הנואם הצעיר. שני תייצג את יבנה בתחרות הארצית של רוטרי ישראל אשר תתקיים ביבנה ביום שישי הקרוב. שיתוף הפעולה בין דיתה לרוטרי קיים גם פרוייקט זה. דיתה כיהנה בצוות השיפוט בתחרויות העירוניות בשנתיים האחרונות.

גם בפרויקט החשוב של רוטרי בשיתוף עם ארגוני מתנדבים נוספים בעיר בהקמת הבית החם לחיילים הבודדים, יש לדיתה ויהודה חלק. בני הזוג נרתמו לסייע עוד משלב התכנון והייזום של הפרויקט. שתוף פעולה פורה מתקיים גם בהתנדבות המועדון לסיוע לבית הספר ביאליק לטבע ביזמתה של דיתה.

בדברי התודה ציינה דיתה כי הפעילות החינוכית שלה ושל יהודה הייתה חשובה להם מיום הקמת חברת אורמת. דיתה ספרה שבתחילת הדרך, בבית הספר היו יותר תלמידים מאשר מספר העובדים באורמת. מאז שפרשו בני הזוג לגמלאות, הפעילות החינוכית בכלל והפעילות למען החינוך המקצועי בפרט תופס מקום חשוב בפעילותם. דיתה ויהודה נרתמו לעזרת בית הספר ביאליק כדי לסייע לבית הספר הותיק אשר הלך והתדלדל במספר תלמידיו בשל התבגרות האוכלוסיה בסביבה בה  פועל. בשנתיים וחצי של פעילות יש הישגים חינוכיים יוצאים מהכלל והשנה הצליח בית הספר לרשום מספיק תלמידים לכיתה א' כדי לפתוח 2 כיתות. דיתה הודתה לרוטרי על הסיוע לגיוס תלמידים מהשכונות החדשות.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו