הדמיה: 3D Design

חברת 'אלמוג פינוי בינוי' מקבוצת אלמוג, תקים 487 יח"ד במקומם של- 92 הדירות הקיימות בחמישה בניינים חדשים ברחוב החרמון פינת רחוב העצמאות. ארבעה בניינים של 21 קומות ובניין נוסף שיתנשא לגובה של 28 קומות. בנוסף יכלול הפרויקט כ- 1800 מ"ר של שטחי מסחר, ותעסוקה, שטחים ציבוריים ושטחים ירוקים הכוללים גינות ציבוריות. לבניינים חניונים תת-קרקעיים שיכללו 730 חניות לדירות ועוד כ-100 חניות ציבוריות. עלות ההקמה המשוערת של הפרויקט שתוכנן בידי משרד האדריכלים "גוטמן – אסיף אדריכלים" מסתכמת בכ-500 מיליון ₪. הפרויקט יתבצע בשיטת בינוי-פינוי-בינוי, לצורך כך הקצתה העירייה כ-4 דונם לתחילתו, לבניית שני הבניינים הראשונים לפני פינוי והריסת המבנים הישנים. הדיירים המפונים יוכלו לעבור ישירות לבניין הראשון ללא תקופת מעבר של פינוי והמתנה. מהחברה נמסר כי הדיירים המפונים יקבלו דירות חדשות של 3-4 חדרים בשטח של עד  100 מ"ר וכן חנייה ומחסן, זאת במקום הדירות שכיום בבעלותם בשטח של כ-70 מ"ר. הפרויקט יצא לדרך בהיתר חפירה ודיפון ואילו היתר כללי עתיד להתקבל בחודשים הקרובים. לדברי רז שרייבר סמנכ"ל שיווק ומכירות קבוצת אלמוג: "תמהיל הדירות החדשות ב'אלמוג יבנה' כולל דירות 3, 4 ו-5 חדרים ופנטהאוזים גדולים במיוחד. כ- 20% מהדירות בפרויקט, תהיינה דירות 3 חדרים. מחירי הפריסייל (השקה) הם: דירת 3 חדרים בשטח 82 מ"ר + 12 מ"ר מרפסת במחיר החל מ- 1.36 מיליון שקלים. דירת 4 חדרים 4 חדרים בשטח 100 מ"ר 12 מ"ר מרפסת במחיר החל מ 1.58 מיליון שקלים דירת 5 חדרים בשטח  130 מ"ר + 17 מ"ר מרפסת במחיר החל מ  1.78 מיליון שקלים.

 

יקי אמסלם מנכ"ל קבוצת אלמוג: "אנחנו שמחים שהפרויקט עליו עמלנו כ- 6 שנים, יוצא סוף סוף לדרך. אנו גאים להוביל את פרויקט ההתחדשות העירונית הראשון בעיר, שיביא אחריו עוד פרויקטים רבים. קבוצת אלמוג מאמינה בעיר יבנה בכלל ובשכונת נאות שזר המתחדשת בפרט. העיר יבנה נמצאת בשיאה של תנופת פיתוח, שמשפיעה באופן ישיר גם על הנדל"ן בעיר. שיווק הדירות בפרויקט יחל כעת, מדובר בהזדמנות נדל"נית מצוינת לתושבי יבנה והסביבה ולמשקיעים, לרכוש דירות, במחירים אטרקטיביים בשכונה הממוקמת במיקום אסטרטגי בקרבת הכניסות והיציאות לעיר".

 צילום: איציק בירן

צבי גוב-ארי, ראש העיר אמר כי הוא מברך על השקת פרויקט התחדשות עירונית הראשון ביבנה אשר בחמש השנים האחרונות צמחה בכ-42% במספר יחידות הדיור. "קבענו ביבנה כי נעשה לשיפור הדיור בדרך של התחדשות עירונית ותמ"א 38 מתוך עקרון שלא משאירים אף אחד מאחור ובדרך זו אנו פועלים בהתמדה ונחישות. פנינו לעתיד וזו הסנונית שלאחריה יבוא 'מבול' של פרוייקטים המצויים על אם הדרך. אני חייב לציין כי אחד הדברים היפים בפרויקט כאן הוא הקשר ההדוק עם תושבי השכונה, הרצון והטיפול של החברה ברמה הפרטנית תוך גמישות רבה. התחייבתי כי לא נשאיר אף אחד מאחור, כולנו צועדים יחד אל האופק ולשם נגיע".