גם השנה, כחלק מהערכות לקראת החגים, יתגברו הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות את הפיקוח על מוצרי המזון מן החי: בשר, עופות, דגים, ביצים ועוד, בכדי לאפשר אספקה סדירה של מוצרי מזון מן החי לאורך כל תקופת החגים ולהבטיח כי מוצרים אלה יגיעו לצרכן כשהם עומדים בתקני הבריאות הנדרשים. הבדיקות ופעולות הפיקוח נועדו לשמור על בריאות הציבור על ידי מניעת הרעלות מזון והעברת מחלות שמקורן מן החי. 

לפני שקונים – בודקים

למרות הפיקוח התדיר של הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות על היצרנים והמשווקים, מוטב שגם אנחנו הצרכנים, נשים לב ונקפיד על כמה כללים לפני שאנחנו קונים מזון מן החי:

  • יש לקנות בעסק בעל רישיון בתוקף
  • יש לשים לב שמוצרי הבשר והדגים מסומנים בצורה בולטת וברורה, כולל תאריך תפוגה
  • מומלץ לשים לב שהמוצרים מוחזקים בתנאים הרשומים בתווית "קפוא" או "מצונן"

ד"ר אבי צרפתי, יו"ר ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות מוסיף: "ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות פועל כל השנה בפיקוח כדי לזהות מוצרי מזון שאינם עומדים בדרישות החוק ולטפל בכל האמצעים המקצועיים והחוקים במטרה לשמור על בריאות הציבור ושלומו. אנו נתגבר את הבדיקות בתקופת החגים, כדי למנוע מחסור במוצרים אלה ברשתות השיווק. במקביל, אני פונה אל הציבור ומבקש להקפיד שהמוצרים הנרכשים נושאים חותמות ותאריכים כחוק ולדווח לרופא הווטרינר בכל יישוב על כל רכישה של מוצרי מזון מהחי, שקיים חשש כי הוא אינו ראוי למאכל אדם".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו