חוקרי ההונאה של משטרת ישראל עצרו לפני כשבועיים בחור בשנות ה-30 לחייו תושב יבנה בחשד שבמספר הזדמנויות שונות, פנה לקשישים דוברי השפה הרוסית תוך שהוא מתחזה לעובד ביטוח לאומי וגנב מהם את כרטיסי האשראי והקוד הסודי ולאחר מכן משך באמצעותם מאות שקלים.

בתום חקירה ולאחר ביסוס התשתית הראייתית הוגשו כנגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים על ידי חטיבת התביעות של משטרת ישראל.

 בעקבות מספר תלונות שהוגשו ביחידת ההונאה של משטרת ישראל, על ידי קשישים דוברי השפה הרוסית שמתגוררים בהוסטלים ובבתי אבות באיזור הדרום בהן דווח על גבר שהגיע אליהם, מציג עצמו כנציג ביטוח לאומי ודורש מהם למלא עמו טפסים תוך שהוא מבקש את פרטי האשראי והקוד הסודי, נפתחה חקירה.

מהחקירה עלה כי מדובר באותו דפוס, של גבר, דובר השפה הרוסית שבחר להגיע לקשישים יוצאי חבר העמים ושם תוך שהוא מנצל את העובדה שהוא דובר את שפתם, ניצל את האמון שנתנו בו וגנב מהם את פרטי כרטיסי האשראי והקוד הסודי ולאחר מכן משך כספים מהכספומט באמצעות כרטיסים אלה.

לפני כשבועיים בתום חקירה במישור הגלוי והמודיעיני עצרו החוקרים חשוד, בשנות ה-30 לחייו, תושב יבנה.

מעצרו הוארך מעת לעת ולפני כשבוע יחידת התביעות של משטרת ישראל הגישה כנגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

"המשטרה תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה ותגן על אזרחים נורמטיביים שומרי חוק אשר היו חשופים למרמה", נמסר מהמשטרה. "לצד זאת אנו מזכירים שיש למסור פרטי אשראי רק לאחר בדיקה מדוקדקת של הגורם אליו מעבירים את הפרטים ובכל חשד שמתעורר ממליצים לפנות אלינו".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו